Spolītim par Kaimiņam izteiktajiem vārdiem “Es tev reāli saku, aizveries!” izteikts brīdinājums

1 komentārs
Spolītim par Kaimiņam izteiktajiem vārdiem “Es tev reāli saku, aizveries!” izteikts brīdinājums
Foto: LETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien izteica mutvārdu brīdinājumu deputātam Veiko Spolītim. Komisija atzina, ka Veiko Spolītis ir pārkāpis Ētikas kodeksu, izsakoties par parlamentārieti Artusu Kaimiņu.

Kaimiņš vērsās Ētikas komisijā, aicinot izvērtēt Spolīša izteikumus, kuros varot saskatīt “noteikta veida draudus”. Kaimiņš iesniegumā komisijai norādīja, ka šogad 19. janvārī deputātu grupas sadarbībai ar Vācijas parlamentu sanāksmes laikā Spolītis pārkāpis deputātu ētikas normas.

Veiko Spolītis esot Kaimiņam izteicis repliku: “Klausies, tu vienreiz aizveries! Es tev reāli saku, aizveries!” Viņš vēlāk Kaimiņam arī norādījis: “Tu pelnies.” Šī saruna aizsākās, kad Spolītis norādījis Kaimiņam, ka viņš varētu kandidēt pašvaldību vēlēšanās Ventspilī, bet Kaimiņš uz to reaģējis, vaicājot par 16 000 eiro “parādu”, iespējams, domājot līdzekļus, kas izlietoti Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbībai.

Pēc Kaimiņa domām, Spolītis pārkāpis ētikas kodeksa punktus, kas nosaka, ka deputāts izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī punktu, kas nosaka, ka parlamentārietis ir pieklājīgs pret kolēģiem.

Kaimiņš uzskata Spolīša izteikumus par aizskarošiem, kā arī domā, ka tajos iespējams saskatīt “noteikta veida draudus”. Deputāta iesniegumam bija pievienots arī attiecīgas sanāksmes daļas video ieraksts un stenogramma.

Reportāža no Saeimas ētikas komisijas TV3 Ziņās plkst. 19.00!

1 komentārs