Komentāri
Spolītim nāksies izciest piecu dienu administratīvo arestu
FOTO: LETA

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien vienbalsīgi nolēma piekrist administratīva aresta izpildei deputātam Veiko Spolītim (V), kurš iepriekš pieķerts par braukšanu reibumā.

Plānots, ka Saeima rīt lems par šo komisijas sagatavoto lēmuma projektu. Saskaņā ar tiesas spriedumu Spolītim paredzēts piecu dienu administratīvais arests.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau vēstīts, ka Spolītim par izdarīto pārkāpumu tiesa piemēroja administratīvo arestu uz piecām diennaktīm, 850 eiro naudas sodu un vadītāja tiesību atņemšanu uz diviem gadiem.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas 3.novembra spriedumā teikts, ka 29.oktobra vakarā Spolītis vadīja automašīnu pa Granīta ielu, atrodoties alkoholisko dzērienu iespaidā. Viņa organismā konstatētas 1,4 promiles alkohola.

“Pie administratīvās atbildības saucamā persona tiesas sēdē paskaidroja, ka, strādājot divās vietās, rodas izdegšana, izdarījis kļūdu, tā ir lieta, ko neplāno vairāk izdarīt. Pēc pieķeršanas parasti brauc ar vilcienu vai taksi, materiālās situācijas dēļ pieņēma šādu lēmumu,” teikts spriedumā.

Sprieduma izpildi daļā par administratīvo arestu tiesa uzdeva izpildīt Valsts policijas Salaspils iecirknim.

Kā ziņots, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) vēstulē Saeimas Prezidijam lūdzis sniegt skaidrojumu par tiesību normu pareizu piemērošanu, kad “runa ir par” deputātu saukšanu pie administratīvās atbildības. Cita starpā lūgts sniegt atbildi, vai nepieciešama parlamenta piekrišana administratīvā aresta piemērošanai, ja lēmumu par šādu sodu tiesa pieņēmusi, pirms attiecīgā persona kļuvusi par deputātu.

Vēstulē tas nav norādīts, taču attiecīgais jautājums varētu būt uzdots saistībā ar deputātu Spolīti, kurš pirms deputāta mandāta apstiprināšanas aizturēts, vadot automašīnu alkohola reibumā.

Spolītis ir apturējis savu darbību partijā Vienotība, tomēr deputāta mandātu pagaidām nenoliks.

Deputāta mandāts Spolītim apstiprināts 5.novembrī. Viņš kļuva par parlamentārieti uz laiku, kamēr Edgars Rinkēvičs (V) pilda ministra pienākumus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl