SPKC saņēmis informāciju par vēl diviem Covid-19 saslimušajiem; kopumā Latvijā inficējušies 655 iedzīvotāji

1 komentārs
SPKC saņēmis informāciju par vēl diviem Covid-19 saslimušajiem; kopumā Latvijā inficējušies 655 iedzīvotāji
KASPARS KRAFTS, F64

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saņēmis informāciju par vēl diviem Covid-19 inficētajiem, līdz ar to svētdien saslimšana diagnosticēta četriem iedzīvotājiem, bet kopumā Latvijā saslimuši 655 cilvēki.

SPKC pārstāve Ilze Arāja aģentūrai LETA skaidroja, ka sākotnēji tika ziņots par diviem saslimušajiem, tomēr, saņemot informāciju par testēšanas rezultātiem, Covid-19 konstatēts vēl diviem iedzīvotājiem.

Viens no gadījumiem ir saistīts ar kādu bērnu un jauniešu sociālā aprūpes centra darbinieku, kam jau pirms vairākām dienām konstatēts Covid-19. Saņemot informāciju par šo gadījumu, SPKC uzsāka epidemioloģisko izmeklēšanu un noteica pacienta kontaktpersonas. Pēdējās diennakts laikā Covid-19 tika noteikts vēl vienam centra darbiniekam.

Attiecībā uz pārējiem saslimšanas gadījumiem zināms, ka pacienti ir vecāki par 70 gadiem, un divi no viņiem ir inficējušies no ģimenes locekļa, bet vienā gadījumā vēl norit izmeklēšana, lai noskaidrotu inficēšanās avotu.

Skaidrojot kritumu jaunatklāto gadījumu skaitā, SPKC norāda, ka pēdējā diennaktī ir samazinājies testēto apjoms, turklāt jāņem vērā Lieldienu brīvdienas un izmaiņas ģimenes ārstu darba laikos.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Kā vēstīts, aizvadītajā diennaktī veikti 562 testi, kamēr kopš vīrusa parādīšanās kopumā veiktas jau 28 776 analīzes.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka patlaban 44 pacienti ir stacionēti, tajā skaitā 41 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs – ar smagu slimības gaitu.

Kopumā Latvijā līdz šim miruši pieci pacienti, kas bija inficējušies ar Covid-19 infekciju, par vēl diviem cilvēkiem, kuri miruši ārpus stacionāra, SPKC gaida patologanatoma slēdzienu, lai noteiktu nāves cēloni.