Spītējot “ne-ziemīgajiem” laika apstākļiem, Jelgavā norisinās ledus skulptūru festivāls

6 komentāri
Spītējot “ne-ziemīgajiem” laika apstākļiem, Jelgavā norisinās ledus skulptūru festivāls
EDIJS PĀLENS, LETA

Neskatoties uz to, ka laikapstākļi aiz loga pārlieku ziemu neatgādina, Jelgavā jau 22. reizi norisinās Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, ko apmeklē tūkstošiem cilvēku. Par labākajiem atzīti Latvijas, Krievijas un Lietuvas mākslinieku darbi.

Interpretējot festivāla tēmu ”Supervaroņi”, 30 profesionāli tēlnieki no visas pasaules šonedēļ aicina ļaut vaļu fantāzijai un atdzīvināt savas superspējas ledus supervaroņu salidojumā.

“Ar ledu ir tā, ja ir atbilstoši apstākļi kuros strādāt ar to un tad ar to var jebko uztaisīt – visvisādus smalkumiņus detaļiņas uztaisīt, plus vēl ņemot vērā unikalitāti, caurspīdību un gaismu spēli, no ledus var visu ko.”

Kopumā apskatīt var vairāk vairāk nekā 60 ledus mākslas darbus, kā arī izbaudīt plašu atpūtas un izklaides programmu. Daudziem jau Jelgavas ledus skulptūras festivāla apmeklējums kļuvis par tradīciju.

Ledus skulptūru izgatavošanai šogad izlietots 70 tonnu ledus. 22 gadu laikā ledus skulptūru festivāls izaudzis par lielāko Baltijā – pērn to apmeklēja vairāk nekā 80 000 cilvēku. Arī šogad lēsts, ka apmeklētāju skaits vismaz tikpat liels. Festivāls noslēgsies rītvakar, pēc tam ledus skulptūras novietos vienviet Pasta salā un kur tik ilgi, kamēr tās izkusīs.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā

6 komentāri