Komentāri

Sabiedriska padome, kas uzmanīs galvaspilsētā notiekošo, vairāk nekā miljonu vērta rokasgrāmata par to, kā Rīgas domniekiem komunicēt ar rīdziniekiem un pat izstāšanās no Eiropas Savienības un NATO. Tie ir tikai daži no priekšvēlēšanu solījumiem, kas šorīt izskanēja LNT rīta ziņu raidījuma “900 sekundes” rīkotajās Rīgas mēra amata kandidātu debatēs. (T) Tajās uzstājās partijas “KPV LV” un Eiroskeptiķu Rīcības partijas pārstāvji.

Ar savas partijas piedāvājumu rīdziniekiem LNT rīkoto “Rīgas debašu” ciklu šorīt turpināja Atis Zakatistovs no partijas “KPV LV” un Roberts Klimovičs no Eiroskeptiķu Rīcības partijas. “KPV LV” sola mainīt pašvaldības saziņu ar iedzīvotājiem. Šim mērķim taps nebūt ne lēta rokasgrāmata.

Eiroskeptiķu Rīcības partija apņēmusies panākt ne vien to, ka Latvija izstāsies no Eiropas Savienības un NATO, bet arī izveidot Rīgā vēlētu sabiedrisko padomi, kura uzraudzīs, kā galvaspilsētā tiek īstenoti, piemēram, iepirkumi. Padomes modrā acs vēros arī pašus eiroskeptiķus.

Debatēm klātienē līdzi seko arī eksperti. Politoloģe Ilga Kreituse sagaida no partijām rīcības plānus, kuru pamatā ir finansiāli aprēķini.

Arī “Sabiedrība par atklātību – Delna” pārstāve uzsver – partijām jāpiedāvā pārdomātas programmas un arī kandidātu sarakstiem jābūt tādiem, kas pašiem nerada nekādas šaubas par korupcijas riskiem.

LNT “900 sekundēs” kopumā tiek rīkotas četras “Rīgas debates”. Trešās no tām notiks nākamnedēļ, otrdien, 23. maijā plkst. 8!

Lasi vēl