Sperts vēl viens solis tuvāk tam, lai jauni auto tehnisko apskati varētu iziet reizi divos gados

Komentāri
Sperts vēl viens solis tuvāk tam, lai jauni auto tehnisko apskati varētu iziet reizi divos gados
Foto: LETA

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kuri paredz, ka jaunajām automašīnām līdz četru gadu vecumam tehnisko apskati varēs veikt ik pēc diviem gadiem.

Saeimā bija iesniegts vairāk nekā 10 000 pilsoņu parakstīts lūgums pagarināt termiņu automašīnu tehniskās apskates veikšanai līdz reizei divos gados kā tas ir, piemēram, Norvēģijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā un citur.

Grozījumi paredz, ka Latvijā un ārvalstīs iepriekš nereģistrētam vieglajam automobilim un piekabei ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem pirmreizējo valsts tehnisko apskati veic ne vēlāk kā divus gadus pēc reģistrācijas Latvijā. Otrā tehniskā apskate būs jāveic ne vēlāk kā divus gadus pēc pirmreizējās apskates. Savukārt, sasniedzot četru gadu vecumu, turpmākās tehniskās apskates šādām automašīnām būs jāveic katru gadu.

Patlaban likums noteic, ka iepriekš nereģistrētai automašīnai pirmreizējo valsts tehnisko apskati veic ne vēlāk kā divus gadus pēc tam, kad attiecīgais transportlīdzeklis pirmoreiz reģistrēts Latvijā. Turpmākās tehniskās apskates automašīnām jāveic katru gadu.

Plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl