Sperts pirmais solis Baltijas iekšlietu spēku vienību izveidošanai

Pievienot komentāru
Sperts pirmais solis Baltijas iekšlietu spēku vienību izveidošanai
FOTO: LETA

Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) un Lietuvas iekšlietu ministrs Dailis Barakausks šodien, 16.septembrī, parakstīja vienošanos par ekspertu komisijas izveidi sabiedrības drošības stiprināšanai. Tas ir pirmais juridiskais solis ceļā uz vienotu Baltijas iekšlietu spēku reaģēšanas vienību izveidošanu.

Vienošanās mērķis ir izveidot trīs valstu ekspertu komisiju, kas koordinēs par sabiedrības drošību atbildīgo institūciju darbības. Kā šodien pirms vienošanās parakstīšanas atzina Latvijas iekšlietu ministrs, komisijas pirmais uzdevums būs izvērtēt juridiskās nianses un procedūru pilnveidošanu, lai brīdī, kad valstij palīdzība būs nepieciešama, izpaliktu garu lēmumu pieņemšana.

“Mērķis ir izveidot kopīgas procedūras, lai mūsu valsts dienesti spētu ātri reaģēt un sniegt nepieciešamo palīdzību un atbalstu kādai no Baltijas valstīm. Ceram, ka vēlāk šim formātam varētu pievienoties arī Polija,” uzsvēra Kozlovskis.

Jau ziņots, ka pēc Latvijas iekšlietu ministra Kozlovska iniciatīvas tikšanās laikā 5.septembrī trīs Baltijas valstu iekšlietu ministri pieņēma lēmumu veidot vienotas iekšlietu spēku reaģēšanas vienības, kas varēs operatīvi reaģēt uz iekšējās drošības apdraudējumiem kādā no Baltijas valstīm, ja tas būs nepieciešams.

Pēc Latvijas apmeklējuma Lietuvas iekšlietu ministrs dosies uz Igauniju, kur šo vienošanos parakstīs arī Igaunijas iekšlietu un reģionālo lietu ministrs.