Spelgonis – Iecavas pusē atrastajam ķenguram pēc pārciestā sala dots šāds vārds

0 Komentāru
Spelgonis – Iecavas pusē atrastajam ķenguram pēc pārciestā sala dots šāds vārds
Foto: Rīgas Zoodārzs

Iecavas pusē pieklīdušajam ķenguram, kurš pārdzīvojis bargo salu, ir dots vārds Spelgonis. Tā kā eksotiskā dzīvnieka saimnieks nepieteicās, Rīgas Zooloģiskais dārzs lēmis piedāvāt viņu izmitināt citiem zvērudārziem. 

Kā informē Rīgas Zoodārzs, februāra beigās Latviju pāršalca vēsts, ka Iecavas pusē milzīgā aukstumā pa laukiem ļepatojot nevis zaķis, bet gan ķengurs. Video kadros nepārprotami varēja atpazīt rudpelēko valabiju. Apzinoties, ka visticamāk dzīvnieks aizies bojā, jo noķert pļavā un mežā ķenguru ir nereāli, nācās skumji nopūsties.

Tomēr liktenis lēma citādāk: nosalušo dzīvnieku nākamajā rītā atrada ābeļdārzā, cieši piespiedušos pie koka, un vietējiem saimniekiem izdevās viņu sagūstīt.

Tālāk valabija ceļš veda uz Rīgas Zooloģiskā dārza karantīnu. Par laimi dzīvnieks nebija apsaldējies un novājējis, jo acīmredzot tikai nesen bija paņēmis brīvsoli. Siltumā atžirdzis, dzīvnieks aizdomīgi raudzījās uz visiem cilvēkiem, taču pasniegto barību notiesāja ar gardu muti.

Tā kā Rīgas Zoodārzā jau mīt trīs ķenguru sugas (rudais ķengurs, purva valabijs un tvērējastes žurkķengurs) un saimnieks pa šo laiku nepieteicās (tā kā dzīvniekam nebija čipa, pēc tā saimnieku nevarēja atrast), tika pieņemts lēmums rudpelēko valabiju tēviņu piedāvāt kādam zooloģiskajam dārzam.

Pa to laiku daži aktīvi ķengura liktenī ieinteresēti Iecavas puses iedzīvotāji ieteica dzīvnieku nodēvēt par Spelgoni, jo tam liktenīgu sakritību dēļ izdevās pārciest bargo ziemas salu. Par Spelgoni lielu interesi izrādīja Varšavas zoodārzs Polijā. Tur nesen uz labākiem medību laukiem bija devies vietējais rudpelēko valabiju tēviņš, tādēļ ļoti noderīgs būtu jauns sugas turpinātājs.

Sestdien, 10. marta agrā rītā Spelgonis devās ceļā un vakarā jau tika nogādāts galamērķī Varšavas zoodārzā. Tomēr ar vietējām ķengurdāmām viņam vēl neizdevās tikties, jo kādu laiku vēl jāpavada karantīnas apstākļos.

0 Komentāru