Spēkā stājies spriedums, ar kuru no Gundara Bojāra piedzīti gandrīz 13 000 eiro

3 komentāri
Spēkā stājies spriedums, ar kuru no Gundara Bojāra piedzīti gandrīz 13 000 eiro
LAURIS VĪKSNE, F64

Ar Augstākās tiesas (AT) Civillietu departamenta lēmumu spēkā stājies Kurzemes apgabaltiesas lēmums, ar kuru apmierināta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) prasība par 12 915,75 eiro piedziņu no bijušā Rīgas domes priekšsēdētāja, tagad Ādažu domes deputāta Gundara Bojāra, par valstij nodarīto zaudējumu piedziņu saistībā ar rīkojumu izdošanu par prēmiju izmaksām, pavēstīja AT pārstāve Baiba Kataja.

Iepriekš lieta izskatīšanai kasācijas kārtībā nonāca šā gada 22. janvārī, kad AT atcēla Kurzemes apgabaltiesas 2015. gada 8. jūnija spriedumu, ar kuru prasība tika noraidīta.

Kurzemes apgabaltiesa, izskatot lietu atkārtoti apelācijas instancē 13. aprīlī, ņēma vērā iepriekš AT spriedumā pausto un atzinusi, ka valsts amatpersonai saskaņā ar likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” normām ir pienākums atlīdzināt nodarītos zaudējumus, kā arī ienākumi un mantiskie labumi, kas gūti, pārkāpjot šajā likumā noteiktos ierobežojumus, vai proporcionāls to pieaugums ir piekritīgi valstij, pieņemot, ka, pārkāpjot valsts noteiktos ierobežojumus un prettiesiski gūstot ienākumus vai mantiskos labumus, valsts amatpersona ir nodarījusi tādu kaitējumu valsts pārvaldības kārtībai, kas ir novērtējams mantiskā izteiksmē un ir proporcionāls aizliegtā veidā gūtu ienākumu, mantisko labumu un īpašuma vai mantas pieauguma vērtībai. Pārkāpjot šajā likumā noteiktos ierobežojumus, valsts amatpersonai to ir pienākums atlīdzināt, skaidroja Kataja.

KNAB 2014. gadā Rīgas rajona tiesā cēla prasību pret Bojāru, kurš, būdams mēra amatā, izdeva 11 rīkojumus, ar kuriem arī pats ieguva prēmijas kopumā 9077,24 latu (12 915,75 eiro) vērtībā, tādējādi nonākot interešu konfliktā.

TOP komentāri

 • etti
  +5 +5 0

  etti

  Tā viņam ir tikai tāda kabatas nauda,bet priecē ,ka kaut viens zaglis ir sodīts!
 • Alfons Celitāns
 • Alida
  +4 +4 0

  Alida

  Nu loti labi,tagat visus janem ,to valdibu,tur daudz zaglu sez,tapec ir plika un nabaga lv.!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl