Specvienības “Omega” kaujinieks: Mūsdienās fiziskā sagatavotība nav noteicošā

19 komentāri

“Iemaņas mēs iemācīsim. Pats svarīgākais ir motivācija un vēlme strādāt, patiešām būt patriotiski noskaņotam un darboties dzimtenes labā,” par darbu pretterorisma vienībā “Omega”,” intervijā raidījumā “900 sekundes” atklāj viens no tās kaujiniekiem.

“Omega” ir veidota kā pretterorisma vienība, tomēr – terorisma draudu līmenis Latvijā ir zems. Un Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Reinis Znotiņš cer, ka tas tā arī palikšot. Savukārt ikdienā “Omega” iesaistās brīžos, kad nepieciešams aizturēt autozagļus, narkotiku tirgoņus, slepkavas un citus bīstamus noziedzniekus vai to grupējumus.

“Omega” piedalās arī drošības organizēšanā dažādos pasākumos, reaģē uz brīdinājumiem par spridzekļiem sabiedriskās vietās. Gandrīz visi gan izrādās viltus zvani, taču “Omega” vienmēr pret katru gadījumu izturas ar simtprocentīgu atbildību.

Znotiņš gan nevar atklāt, cik cilvēku iekļauti “Omegā”, jo tas esot valsts noslēpums.

Savukārt “Omega” kaujinieks vēl atklāj, ka mūsdienās dominē, nevis fiziskā sagatavotība, bet gan loģiskā domāšana, uzmanības noturība, atmiņa, disciplīna, lēmumu pieņemšana. Specvienībā iemaņas iemācīšot, taču svarīgākais, lai potenciālais dalībnieks to vēlētos no visas sirds.

Specvienībā uzņem arī sievietes, taču atlaides dāmām netiek dotas, proti, pārbaudījumi ir identiski vīriešiem domātie. VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks gan norāda, ka “Omegā” esošās sievietes triecienos nepiedalās.