Komentāri
Spēcīgā snigšana un sals netraucē kuģu kustību Rīgas ostā
FOTO: LETA

Līdz ar auksto laiku palielinās ledus biezums – aizsalušas gan upes, gan ezeri. Šorīt kuģu kustība Rīgas ostā tika ierobežota vēja dēļ, taču ledus dēļ kuģu satiksme nav traucēta.

Kuģu ienākšanu Rīgas ostā nodrošina ledlauzis Varma, kas ir gatavs atbrīvot kuģu ceļu jebkurā laikā un atrodas Vecmīlgrāvī pie Kuģu satiksmes vadības centra.

Pagaidām prognozes par to, vai Rīgas jūras līcis aizsals, ir atšķirīgas, un speciālisti norāda, ka tas būšot atkarīgs no laikapstākļiem. Taču, ja jūra aizsals, kuģu ceļu atbrīvos ledlauzis.

Andrejs Lisments, Kuģu vadības centra vecākais operators

Līcī un ostā ar ledu praktiski problēmas nav. Ledus varētu būt tādos ielīčos kā Roņudīķis, Mangaļsala, Sarkandaugava, bet sevišķas problēmas kuģošanai tas nerada, kaut gan, kad bija tas aukstums, ledus bija 5 centimetru biezs, un kuģu aģenti pasūtīja velkoņus, kas palīdz kuģiem pietauvoties vai atiet no piestātnes ledus apstākļos.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl