Komentāri
Spēcīgā snigšana un sals netraucē kuģu kustību Rīgas ostā
FOTO: LETA

Līdz ar auksto laiku palielinās ledus biezums – aizsalušas gan upes, gan ezeri. Šorīt kuģu kustība Rīgas ostā tika ierobežota vēja dēļ, taču ledus dēļ kuģu satiksme nav traucēta.

Kuģu ienākšanu Rīgas ostā nodrošina ledlauzis Varma, kas ir gatavs atbrīvot kuģu ceļu jebkurā laikā un atrodas Vecmīlgrāvī pie Kuģu satiksmes vadības centra.

Pagaidām prognozes par to, vai Rīgas jūras līcis aizsals, ir atšķirīgas, un speciālisti norāda, ka tas būšot atkarīgs no laikapstākļiem. Taču, ja jūra aizsals, kuģu ceļu atbrīvos ledlauzis.

Andrejs Lisments, Kuģu vadības centra vecākais operators

Līcī un ostā ar ledu praktiski problēmas nav. Ledus varētu būt tādos ielīčos kā Roņudīķis, Mangaļsala, Sarkandaugava, bet sevišķas problēmas kuģošanai tas nerada, kaut gan, kad bija tas aukstums, ledus bija 5 centimetru biezs, un kuģu aģenti pasūtīja velkoņus, kas palīdz kuģiem pietauvoties vai atiet no piestātnes ledus apstākļos.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl