Specializētie analīžu kabineti bērniem gūst atsaucību

1 komentārs

Specializētie analīžu kabineti bērniem gūst atsaucību. Tos izveidoja rudens sākumā, un mazie pacienti tajos jūtas daudz drošāk. Šo kabinetu māsiņas ir mācītas atrast pieeju arī tiem, kurus pie analīžu nodošanas piemeklē bailes un asaras.

Laboratorijas galvenā māsa Niāra Sprance stāsta, ka bērni jūtas ļoti priecīgi, kad pēc tomēr sāpīgās procedūras piešķir krāsaino plāksteri. Bet galvenais ieguvums ir tas, ka visas māsiņas, kas strādā šādā bērnu kabinetā, ir speciāli mācītas. “Mūs apmāca pasniedzējs, kā mums komunicēt ar bērniņiem, lai nav traumatisks šis process, kā mēs komunicēsim ar vecākiem. Jo tas ir grūti, un tāpat bērns raudās.”

Bērnu raudāšana šeit ir dzirdama daudz retāk, nekā tas ir bijis agrāk, kad bērni nāca uz parasto kabinetu kopā ar pieaugušajiem.

“Laboratorisko izmeklējumu nodošanas process vairs neasociējas ar t.s. ”baltā halāta” sindromu, bet gan ar iejūtīgāku un patīkamāku procesu. Ņemot vērā to, ka maziem pacientiem ir baiļu sajūta, bet, redzot kopējo procesu, daudz kas aizmirstas, tāpēc tas ir ātrāk un vieglāk paveicams,” uzskata ”Centrālās laboratorija” laboratorijas vadītājs Uģis Bērs.

Kabinetā ir arī televizors, kurā rāda animācijas filmas. Un šeit var izlūgties arī konfekti.

Bērnu kabineti kopumā ir trīs: 2 Rīgā un 1 – Tukumā, bet ir doma to skaitu palielināt.