Vai Latvijas specdienestos gaidāmas izmaiņas?

0 Komentāru
Vai Latvijas specdienestos gaidāmas izmaiņas?
FOTO: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš jau vairākkārt norādījis uz nepieciešamību stiprināt drošības iestāžu darbu – vakar LNT raidījumā Dombura studija norādīja, ka viens no pirmajiem soļiem šajā virzienā bijusi jauna Drošības policijas priekšnieka iecelšana Jāņa Reinika vietā. Citas par valsts drošību atbildīgās amatpersonas gan joprojām apgalvo, ka Reiniks izdienas pensijā devies pēc paša vēlmes, kā arī noliedz vērienīgu izmaiņu nepieciešamību valsts drošības iestādēs. 

To, ka Latvijas specdienestiem vajag pārstrukturēties, Valsts prezidents Andris Bērziņš apgalvoja jau septembra beigās. Mēnesi pēc šī paziņojuma – saistībā ar neprecizētiem personiskiem iemesliem – izdienas pensijā devās Drošības policijas ilggadējais priekšnieks Jānis Reiniks.

To, ka specdienestu darbā ir daudz kas uzlabojams, Valsts prezidents atkārtoja arī vakar LNT raidījumā Dombura studija. Turklāt Bērziņš norādīja, ka process jau sācies, un viens no soļiem bijusi jaunā Drošības policijas priekšnieka Normunda Mežvieta apstiprināšana amatā.

Prezidents vada Nacionālās drošības padomi – augstāko institūciju, kas nodarbojas ar valsts drošības jautājumiem. Solvita Āboltiņa, kura ilgstoši ir Nacionālās drošības padomes locekle un tikko iecelta arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājas amatā, tikmēr noliedz, ka Reinika došanās izdienas pensijā būtu saistāma ar specdienestu reformēšanu.

Patlaban Latvijā darbojas trīs specdienesti. Drošības policiju vada tikko Reinika vietā ieceltais Normunds Mežviets, Satversmes aizsardzības biroja direktora amatā pērn apstiprināts Jānis Maizītis, savukārt Militārās izlūkošanas un drošības dienestu jau ilgus gadus vada Indulis Krēķis.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis uzsver, ka viņa pārraudzītajā Militārās izlūkošanas dienestā vadības maiņa tuvākajā laikā nenotiks.

Gan Vējonis, gan Āboltiņa vienlaikus nosauc atsevišķas lietas, kas specdienestos būtu maināmas – savstarpējās koordinācijas uzlabošana, kiberdrošības stiprināšana un papildu finansējuma piešķiršana. Tomēr par lielām izmaiņām politiķi nerunā.

0 Komentāru