Šovasar ļoti pieprasītas ir dienas nometnes bērniem

Komentāri

Skolēnu vasaras brīvlaikam sākoties, īpaši pieprasītas ir dienas nometnes, kuras līdzfinansē vietējās pašvaldības. Bieži vien vietu tajās dabūt ir grūti, jo tās ir lētākas nekā diennakts nometnes. Tikmēr dienas nometņu lauciņā parādās jauna tendence: ir uzņēmumi, kuri šādu atpūtu sāk piedāvāt savu darbinieku atvasēm.

Dienas nometnes visvairāk ir pieprasītas tādēļ, ka tās ir lētākas nekā diennakts. Parasti tās ilgst 2-3 nedēļas, bērniem tiek piedāvāta ļoti plaša programma no plkst. 9.00 rītā līdz plkst. 17.00 vakarā. Cena ir atkarīga no piedāvājuma, bet aptuveni trešdaļu sedz Rīgas pašvaldība. Šogad visbiežāk piedāvātas dienas nometnes, kuras vecāki izvēlas, ir: svešvalodu apmācība, sporta nodarbības, kā arī radošās darbnīcas. Par to, vai nometni ir pārbaudījuši attiecīgie dienesti, var pārliecināties mājaslapā “www.nometnes.gov.lv”. Kā atzīst Valsts izglītības satura centrā, šogad vairākas pašvaldības plāno tās atbalstīt. Līdz šim Valsts izglītības satura centra reģistrā pieteiktas vairāk nekā 1000 nomenes visā Latvijā, gandrīz puse no tām ir tieši dienas nometnes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Evija Pelša
Valsts izglītības satura centra pārstāve

Ja skatāmies, kur dienas nometnes ir izvietotas, tās ir izglītības iestādes – skolas, izglītības centri, jo visbiežāk ir tā, kad skola beidzas, piedāvā nometnes, lai bērni pieskatīti, lai ir nodarbošanās vasarā, jo vecāki strādā un viņiem nav 3 mēnešu garš atvaļinājums.

Cenas par dienas nometni svārstās no 35 līdz 100 eiro par vienu nedēļu. Tikmēr, lai atvieglotu dzīvi saviem darbiniekiem, lai viņi varētu strādāt produktīvi, šogad parādās jaunā tendence – uzņēmumu vadība gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās sāk organizēt dienas nometnes savu darbinieku bērniem. Uzņēmumu pārstāvji nāk uz nometņu vadītāju kursiem.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl