Šovasar ļoti pieprasītas ir dienas nometnes bērniem

0 Komentāru

Skolēnu vasaras brīvlaikam sākoties, īpaši pieprasītas ir dienas nometnes, kuras līdzfinansē vietējās pašvaldības. Bieži vien vietu tajās dabūt ir grūti, jo tās ir lētākas nekā diennakts nometnes. Tikmēr dienas nometņu lauciņā parādās jauna tendence: ir uzņēmumi, kuri šādu atpūtu sāk piedāvāt savu darbinieku atvasēm.

Dienas nometnes visvairāk ir pieprasītas tādēļ, ka tās ir lētākas nekā diennakts. Parasti tās ilgst 2-3 nedēļas, bērniem tiek piedāvāta ļoti plaša programma no plkst. 9.00 rītā līdz plkst. 17.00 vakarā. Cena ir atkarīga no piedāvājuma, bet aptuveni trešdaļu sedz Rīgas pašvaldība. Šogad visbiežāk piedāvātas dienas nometnes, kuras vecāki izvēlas, ir: svešvalodu apmācība, sporta nodarbības, kā arī radošās darbnīcas. Par to, vai nometni ir pārbaudījuši attiecīgie dienesti, var pārliecināties mājaslapā “www.nometnes.gov.lv”. Kā atzīst Valsts izglītības satura centrā, šogad vairākas pašvaldības plāno tās atbalstīt. Līdz šim Valsts izglītības satura centra reģistrā pieteiktas vairāk nekā 1000 nomenes visā Latvijā, gandrīz puse no tām ir tieši dienas nometnes.

Evija Pelša
Valsts izglītības satura centra pārstāve

Ja skatāmies, kur dienas nometnes ir izvietotas, tās ir izglītības iestādes – skolas, izglītības centri, jo visbiežāk ir tā, kad skola beidzas, piedāvā nometnes, lai bērni pieskatīti, lai ir nodarbošanās vasarā, jo vecāki strādā un viņiem nav 3 mēnešu garš atvaļinājums.

Cenas par dienas nometni svārstās no 35 līdz 100 eiro par vienu nedēļu. Tikmēr, lai atvieglotu dzīvi saviem darbiniekiem, lai viņi varētu strādāt produktīvi, šogad parādās jaunā tendence – uzņēmumu vadība gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās sāk organizēt dienas nometnes savu darbinieku bērniem. Uzņēmumu pārstāvji nāk uz nometņu vadītāju kursiem.

0 Komentāru