Šovakar Zemes stundas svētki!

1 komentārs
Šovakar Zemes stundas svētki!
(Foto: LETA)

Šodien, 28. martā, laikā no 20.30–21.30 visa pasaule vienosies Zemes stundas svētkos, kuru laikā, simboliski izslēdzot apgaismes objektus gan indivīdiem, gan organizācijām, ir iespēja paust aktīvu nostāju par videi draudzīgu dzīvesveidu.

Jaunākie dati liecina, ka Zemes stundā dalību apstiprinājušas 58 pašvaldības, tāpat visā Latvijā risināsies dažādi tematiski pasākumi, piemēram, vakari sveču gaismā, koncerti un pārgājieni. Zemes stundas sauklis šogad ir ”Maini klimata pārmaiņas”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Akcija Zemes stunda notiek cauri laika joslām. Samoa Neatkarīgā Valsts Klusā okeāna dienvidu daļas centrā būs pirmā valsts, kurā sāksies Zemes stunda svinības (pēc Latvijas laika 4.30 no rīta). Akcijas Zemes stunda aizsācēja Sidneja, Austrālijā gaismas dzēsīs šodien 5.30 no rīta.
Klimata pārmaiņu tematiku jo īpaši aktuālu padara 2015. gada decembrī gaidāma Parīzes Klimata konference, kurā visu valstu līderi lems par siltumnīcefekta gāzu (SEG) izraisošo emisiju samazināšanu. Par klimata pārmaiņām zinātnieki runā jau vairāk nekā 30 gadus, un tās tiek saistītas ar SEG koncentrācijas pieaugumu. Spilgtākie klimata pārmaiņu indikatori ir kūstoši ledāji, jūras līmeņa celšanās, spēcīgākas vētras un plūdi, kā arī mazāks sniega daudzums ziemeļos un lielāks sausums dienvidos.

”Gada beigās Parīzē visu valstu līderiem nepieciešams noslēgt vienošanos par to, kas turpmāk notiks ar mūsu dzīves telpu. Klimata pārmaiņas ir pierādītas un cilvēki arvien vairāk sāk apzināties un izjust tās. Pasaules Dabas fonds aicina nestāvēt malā un piedalīties Zemes stundā kopā ar daudziem miljoniem cilvēku visā pasaulē, tādējādi parādot kā valstu līderiem, tā sev katram pašam – nākotne, kas balstīta uz atjaunojamiem resursiem, ir iespējama,” aicina Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis.

Zemes stundā aicina piedalīties arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma, uzsverot: ”Par resursu efektīvu izmantošanu svarīgi ir atcerēties ne tikai akcijas Zemes stunda laikā, bet arī mūsu katra ikdienā, tādējādi veicinot ilgtspējīgu Latvijas izaugsmi. Īpaši svarīgi tas ir šobrīd, kad esam prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē un sniedzam būtisku ieguldījumu prezidentūras dienaskārtībā klimata pārmaiņu samazināšanā.”

Ko darīt Zemes stundas laikā?

2015. gada 28. martā no plkst. 20.30 līdz 21.30 iespēju robežās aicinām pašvaldības un uzņēmumus izslēgts fasādes apgaismojums labi pamanāmām un pazīstamām, centrālām ēkām (ēkai) vai objektiem (baznīcas, domes ēkas, kultūras nami u.c.), neradot riskus iedzīvotāju drošībai (ielu apgaismojumus ieteicams atstāt, jo akcija ir simboliska);

Iedzīvotāji var organizēt Zemes stundai un dabas aizsardzībai veltītus pasākumus savās mājās, darbavietās, uzņēmumos un organizācijās;
Piedalīties Zemes stundas pasākumos visā Latvijā. Informācija par Zemes stundas pasākumiem Latvijā ir atrodama Pasaules Dabas fonda mājaslapā sadaļā – Zemes stunda;
Domāt un rīkoties videi draudzīgāk katru stundu un katru dienu – siltinot mājvietas un taupot enerģiju, izvēloties sabiedrisko transportu, riteni vai ekonomisku automašīnu, kā arī patērējot vietējo un sezonālu pārtiku arī individuālā līmenī iespējams mainīt klimata pārmaiņas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl