Šovakar Lucavsalā atdzims metālopera “Kurbads. Ķēves dēls”

Pievienot komentāru

Piektdienas vakarā Lucavsalā bez maksas būs vērojama metālopera ”Kurbads. Ķēves dēls”. LNT rīta raidījums “900 sekundes” viesojās iespaidīgā uzveduma ģenerālmēģinājumā, vērojot, kā notiek gatavošanās šim pasākumam, kas veidots kā grandiozs multimediāls uzvedums ar uguņošanu.

Metālopera paredzēta kā “Baltijas ceļa” 30. gadadienas kulminācijas pasākums.

Vērienīgais uzvedums ir pasakas par Kurbadu mūsdienu interpretācija. Vienīgo izrādi tā piedzīvoja Limbažos 2017. gadā. Tagad par godu Baltijas ceļa jubilejai metālopera Lucavsalā skanēs ar jaunu, daudz stiprāku jaudu.

Smagais roks, metāls savulaik gāja roku rokā ar Atmodas kustību visās trīs Baltijas valstīs. “Agrākos laikos smagā mūzika bija tā, ka visi gāja ar tādu nostāju, bija mērķis, ar ko tika dziedāts, tika dziedāts par aktuālām, sāpīgām tēmām. Mūsdienās tas ir kļuvis tāds komerciāls. Bet tad gan es biju mazs, tai mūzikai bija cita noskaņa, agresivitāte – labā nozīmē. Cīņa par kaut ko, kas ir svarīgs,” noteic grupas ”Skyforger” basģitārists Alvis Bernāns.

Trīs līmeņu skatuve, mūzika, deja. Metālopera papildināta ar dažādiem specefektiem, uguņošanu un diviem jauniem numuriem, kurus izpilda princese un ragana.

Izrāde sāksies plkst. 22.00. Ieeja teritorijā – jau no plkst. 18.00. Pirms metāloperas izrādes uz skatuves kāps Igaunijas un Lietuvas grupas.

Lucavsalā ietilpst 45 000 cilvēku. Pagaidām nav skaidrs, cik skatītāju izmantos iespēju noskatīties metāloperu ”Kurbads. Ķēves dēls.” Bet ir zināms, ka apsardze laidīs iekšā tikai tik daudz cilvēku, cik atļaus drošības apsvērumi.