Šosezon no gripas miruši jau septiņi cilvēki

0 Komentāru
Šosezon no gripas miruši jau septiņi cilvēki
JĀNIS SALIŅŠ, F64

Pagājušajās divās nedēļās no gripas miruši četri cilvēki, savukārt kopš sezonas sākuma 30 .septembrī – septiņi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa jaunākais pārskats.

Mirušo vecums bija no 53 līdz 89 gadiem, no tiem piecas bija sievietes un divi vīrieši. Visiem pacientiem bija blakus saslimšanas, piemēram, hroniskas sirds, asinsvadu un elpceļu slimības, cukura diabēts, hroniskas nieru un aknu saslimšanas. Neviens no šajā periodā mirušajiem nebija vakcinēts pret gripu, norādīts SPKC pārskatā.

Šā gada pirmajā nedēļā gripas intensitāte bija līdzīga iepriekšējās nedēļas līmenim, kopumā 107,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Par gripas gadījumiem ziņoja ambulatorās iestādes visās gripas monitoringā iekļautajās administratīvajās teritorijās, izņemot Valmieru. Savukārt augstākā gripas intensitāte reģistrēta Gulbenē, Liepājā, Jelgavā un Rīgā. Pacientu vēršanās samazinājums ambulatorajās ārstniecības iestādēs skaidrojams ar svētku dienām un brīvdienām skolās, vēstī SPKC.

Kopumā pa pagājušo nedēļu slimnīcās ievietots 141 pacients – no visiem stacionētajiem pacientiem 14 konstatēta gripas izraisīta pneimonija. Salīdzinājumā ar 2019.gada pēdējo nedēļu, kad slimnīcās tika ievietoti 114 pacienti, tomēr novērojams pieaugums, klāstīts SPKC pārskatā.

Centra dati liecina, ka saslimstība ar gripu nedaudz pieaugusi tieši vecumā grupā no 15 gadu vecuma uz augšu. Tomēr ar gripu joprojām visvairāk slimo tieši bērni līdz 15 gadu vecumam. Bet ir novērojamas arī pozitīvas iezīmes – decembra beigās un šī gada sākumā šajā vecuma grupā saslimstība ar gripu turpina kristies.

Kā norāda SPKC, vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām – sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un cilvēki, kuriem ir novājināta imunitāte. Gripa ir īpaši bīstama maziem bērniem un grūtniecēm.

Tāpēc SPKC atgādina, ka vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir ikgadējā vakcinācija.

0 Komentāru