Komentāri
Šoreiz Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas norit raiti un pietiek tikai ar vienu kārtu
Foto: LETA

Šodien notiek Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas. Šoreiz izvirzīta tikai viena kandidatūra – Sanita Osipova, kuru izvirzīja nesen ievēlētā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele. Sanita Osipova tika ievēlēta ar četrām balsīm “par”.

Ziemele akcentēja, ka Osipova ir izcila tiesību jomas zinātniece, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes pasniedzēja, turklāt Satversmes tiesā strādā visilgāk par pārējiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

8. maijā par Satversmes tiesas priekšsēdētāju ar 4 balsīm par uz nākamajiem trim gadiem ievēlēja Inetu Ziemeli. Bet priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšana ievilkās. Ne Sanita Osipova, ne Gunārs Kusiņš pirmajā kārtā neieguva balsu vairākumu. Arī pēc pārdomu brīža ST tiesneši nespēja vienoties starp Osipovu un Kusiņu. Katrs saņēma 3 balsis “par” un 4 “pret”. Pagājušajā nedēļā tiesnešiem tā arī neizdevās vienoties par ST priekšsēdētājas vietnieku, tāpēc tika izsludināts pārtraukums līdz 16. maijam.

Sanitai Osipovai balsojums bijis negaidīts, jo pārrunas jeb vienošanās tiesnešu starpā iepriekšējā nedēļā neesot bijušas.

Foto: Sanita Osipova pēc ievēlēšanas

Tiesas priekšsēdētāja vietnieku aizklātā balsojumā ievēlē ST tiesneši no sava vidus. Vēlēšanas notiek atklātā tiesas sēdē. Tiesas priekšsēdētāja vietnieka amata kandidātus izvirza sēdes laikā. Kandidāts paziņo, vai viņš piekrīt savas kandidatūras izvirzīšanai.

Balsošanu organizē un balsis skaita tiesas sēdes sekretārs. Balsu skaitīšana notiek visa tiesas sastāva klātbūtnē. Kad balsis saskaitītas, tiesas sēdes priekšsēdētājs paziņo balsošanas rezultātus. Priekšsēdētāja vietnieks ir ievēlēts, ja par attiecīgo kandidātu ir saņemts absolūtais balsu vairākums.

Tiesas priekšsēdētāja vietnieka pilnvaru termiņš ir trīs gadi.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl