Komentāri
Šoreiz Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas norit raiti un pietiek tikai ar vienu kārtu
Foto: LETA

Šodien notiek Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas. Šoreiz izvirzīta tikai viena kandidatūra – Sanita Osipova, kuru izvirzīja nesen ievēlētā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele. Sanita Osipova tika ievēlēta ar četrām balsīm “par”.

Ziemele akcentēja, ka Osipova ir izcila tiesību jomas zinātniece, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes pasniedzēja, turklāt Satversmes tiesā strādā visilgāk par pārējiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

8. maijā par Satversmes tiesas priekšsēdētāju ar 4 balsīm par uz nākamajiem trim gadiem ievēlēja Inetu Ziemeli. Bet priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšana ievilkās. Ne Sanita Osipova, ne Gunārs Kusiņš pirmajā kārtā neieguva balsu vairākumu. Arī pēc pārdomu brīža ST tiesneši nespēja vienoties starp Osipovu un Kusiņu. Katrs saņēma 3 balsis “par” un 4 “pret”. Pagājušajā nedēļā tiesnešiem tā arī neizdevās vienoties par ST priekšsēdētājas vietnieku, tāpēc tika izsludināts pārtraukums līdz 16. maijam.

Sanitai Osipovai balsojums bijis negaidīts, jo pārrunas jeb vienošanās tiesnešu starpā iepriekšējā nedēļā neesot bijušas.

Foto: Sanita Osipova pēc ievēlēšanas

Tiesas priekšsēdētāja vietnieku aizklātā balsojumā ievēlē ST tiesneši no sava vidus. Vēlēšanas notiek atklātā tiesas sēdē. Tiesas priekšsēdētāja vietnieka amata kandidātus izvirza sēdes laikā. Kandidāts paziņo, vai viņš piekrīt savas kandidatūras izvirzīšanai.

Balsošanu organizē un balsis skaita tiesas sēdes sekretārs. Balsu skaitīšana notiek visa tiesas sastāva klātbūtnē. Kad balsis saskaitītas, tiesas sēdes priekšsēdētājs paziņo balsošanas rezultātus. Priekšsēdētāja vietnieks ir ievēlēts, ja par attiecīgo kandidātu ir saņemts absolūtais balsu vairākums.

Tiesas priekšsēdētāja vietnieka pilnvaru termiņš ir trīs gadi.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl