Šonedēļ saglabāsies mēreni silts laiks, vairāk līs valsts austrumu rajonos

0 Komentāru
Šonedēļ saglabāsies mēreni silts laiks, vairāk līs valsts austrumu rajonos
FOTO: LETA

Jaunākās prognozes apstiprina, ka maijā vasaras laikapstākļu iestāšanās, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra paaugstinās virs +15 grādiem, nav gaidāma. Šādu laikapstākļu varbūtība būtiski pieaug jūnija pirmajā dekādē. 

Maija pēdējā darba nedēļa iesāksies ar saulainiem un mēreni siltiem laikapstākļiem, tomēr jau otrdien dienā no dienvidiem Latviju sasniegs plaša mākoņu un nokrišņu zona, kas nesīs ilgstošu lietu, vietām arī ar pērkona negaisu un ievērojamu nokrišņu daudzumu – tas gaidāms galvenokārt valsts austrumu daļā.

Jau trešdien nokrišņu zona pakāpeniski atkāpsies uz austrumiem, tomēr virs Latgales un Vidzemes austrumu rajoniem tās ietekme būs jūtama arī nedēļas vidū – šeit debesis bieži būs apmākušās, palaikam arī līs. Citviet Latvijā gan pieturēsies sauss laiks un starp mākoņiem uzspīdēs arī saule. Nākamā plašākā nokrišņu zona Latviju sasniegs piektdien dienas laikā, arī nedēļas nogalē palaikam gaidāms lietus, pastiprināsies vēji, kas darba nedēļas gaitā lielākoties būs lēni, bet brīvdienās brāzmās iespējams pārsniegs 15 m/s.

Otrdien, kad debesis apmāksies un Latviju šķērsos nokrišņu zona, teritorijas lielākajā daļā nebūs siltāk par +14/+19 grādiem, vien pašos austrumu rajonos gaisa temperatūra varētu paaugstināties virs +20 grādiem. Arī turpmāk nedēļas gaitā dienas lielākoties būs +13/+18 grādus siltas, vien atsevišķos rajonos, saulainākos apstākļos termometra stabiņš varētu sasniegt +20 grādu atzīmi.

Naktis būs vēsas – debesīm skaidrojoties, termometra stabiņš aizvien vēl noslīdēs līdz +3/+6 grādu atzīmēm, turklāt augsnes virskārtā dažviet iespējamas arī nelielas salnas, tikai mākoņainākos apstākļos temperatūra saglabāsies ap +9/+12 grādiem.

0 Komentāru