Šonedēļ gaidāms Satversmes tiesas spriedums par pašvaldību vēlēšanām

0 Komentāru

Pašvaldību vēlēšanas ir jau pēc nepilnām divām nedēļām, bet Satversmes tiesa vēl turpina izskatīt to pašvaldību sūdzības, kas pret apvienošanos joprojām iebilst, skaidro TV3 Ziņas.

28. maijā gaidāms spriedums par trīs vietvaru sūdzībām, bet pēc vēlēšanām lēmumu sagaidīs vēl 14 pašvaldības.

Šobrīd Satversmes tiesas lēmumu par pašvaldību reformas likumību gaida 17 vietvaras. Ņemot vērā, ka daudzas sūdzības ir līdzīgas, vienā lietā apvienoti 14 pašvaldību iesniegumi, bet otrā – vēl trīs domju sūdzības. Garkalne, Inčukalns un Varakļāni tiesas spriedumu sagaidīs jau šonedēļ.

Ja kādu no sūdzībām Satversmes tiesa atzīs par pamatotu, vēlēšanas konkrētajās pašvaldībās nenotiks un Saeimai būs jālemj par jaunu vēlēšanu datumu. Paspēt pārorganizēties vairs nebūtu iespējams, jo balsot jāiet jau pēc nepilnām divām nedēļām un šobrīd ir nokomplektēti gan kandidātu saraksti, gan vēlēšanu apgabali.

Lietā, kurā apvienotas 14 pašvaldību sūdzības, spriedums gaidāms jūnija beigās – tātad pēc vēlēšanām. Arī šajā gadījumā Saeimai atkal būs jālemj par jaunu vēlēšanu izsludināšanu, mandātus nupat ieguvušie deputāti paspēs pastrādāt vien īsu brīdi.

Ozolnieki ir viena no vietām, kur vēlēšanas var nākties atkārtot, jo spriedums būs pēc 5. jūnija.

”Lai mūsu pakalpojumi, kurus mēs sniedzam iedzīvotājiem, būtu pieejami, mēs šo apvienošanās procesu turpinām, piedalāmies procesā. Bet teikt, ka mēs neesam gatavi tam, ka Satversmes tiesa varētu lemt mums pozitīvi – esam tam gatavi. Ozolnieki ir gatavi turpināt savu attīstību arī patstāvīgi, neapvienojoties,” pārliecināts ir Ozolnieku domes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš.

Nemierā ar reformu ir arī Iecava, Rugāji, Kandava un citas pašvaldības. Pēdējā mēneša laikā apbraukājot novadus, TV3 Ziņu uzrunāto iedzīvotāju viedokļi atšķiras.

”Pievienošana tas ir diezgan ”nebrīvprātīgi”, tas ir tā kā 40. gadā Latviju pievienoja PSRS. Nav saprotams, kāpēc divi pašpietiekami novadi ir jāapvieno, kas ir vieni no bagātākajiem un finansiāli pastāvīgākajiem,” neizpratnē ir kāds Babītes iedzīvotājs Uldis.

Jaunu vēlēšanu sarīkošanai būtu nepieciešami aptuveni trīs mēneši.

0 Komentāru