Šonakt Liepājā ieradies ceturtais un noslēdzošais repatriācijas prāmis no Vācijas

39 komentāri

Šodien, 26. martā, Liepājas ostā ienāca jau ceturtais “StenaLine” prāmja līnijas prāmis Trāveminde – Liepāja ar Latvijas valstspiederīgajiem, kuri vēlējās atgriezties mājās.

Uz pēdējā repatriācijas prāmja klāja atradās 59 pasažieri, no kuriem lielākā daļa bija Latvijas iedzīvotāji. Pārsvarā visi atbraukušie Latvijā ieradās ar savām personīgajām automašīnām, novēroja TV3 Ziņas.

Taču tiem, kam sava transporta nebija, Liepājas pašvaldība nodrošināja transportu mājupceļam. Šos iedzīvotājus policija pavadībā ar autobusu konvojēja uz viņu dzīvesvietām.

Arī ceturtdien, tāpat kā iepriekšējās reizēs, prāmja pasažierus Liepājas ostā sagaidīja Valsts Robežsardzes darbinieki un Valsts policija. Visiem atbraukušajiem NMPD mediķi un Centrālās laboratorijas speciālisti pārbaudīja veselību un tiem, kam bija kādi Covid-19 simptomi, uz vietas veica arī testus.

Tāpat ikvienam pasažierim bija arī jāaizpilda anketas un jāparakstās par pašizolāciju. Tālāk anketas tika nodotas robežsardzei un Valsts policijai, kura sekos līdz, vai  tiešām  no ārzemēm atgriezušies tautieši ievēro pašizolāciju.

Jau vēstīts, ka slēgto robežu dēļ Latvija īsteno vēsturē lielāko repatriācijas operāciju. Lai mājās nogādātu tūkstošiem mūsu tautiešu, kuri “iestrēguši” dažādās pasaules valstīs, tiek organizēti papildu avioreisi un atklāta arī prāmju satiksme.