Renāra vērienīgās meklēšanas hronoloģija

109 komentāri
Renāra vērienīgās meklēšanas hronoloģija
Foto: Flickr.com

Brīvprātīgie, kas iesaistījušies jūrā ieskalotā kaitbordista Renāra Mileika meklēšanā, nav zaudējuši cerības atrast sportistu. Meklēšanas darbi joprojām turpinās, taču līdz plkst. 03:20 nebija nekādu ziņu, ka brīvprātīgajiem meklētājiem būtu izdevies atrast pazudušo Renāru vai kādus viņa kaitborda inventāra elementus.

Meklēšana sākās ar kopīgu tikšanos Kaltenē plkst. 23:00.

Meklēšanas darbu dalībnieki tika organizēti sadalīti un apsekoja teritoriju laika posmā no plkst. 24:00 līdz agram otrdienas rītam.

Pēc Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta (MRCC) modelētās Renāra iespējamās pārvietošanās kartes tika prognozēts, ka kaitbordists varētu tikt izskalots pie Kaltenes 6. janvārī plkst. 02:00.

MEKLĒŠANAS GAITA

03:25

03:18

 

Baiba RunceBaiba Runce, Bez Tabu Ieradāmies apmēram 23:30. Kaltenes stāvlaukumā netikām, jo tas bija pilns ar automašīnām. Tikšanās vietā bija ugunskurs, pie kura sildījās vien pāris cilvēku, jo par aukstumu neviens nedomāja. Apmēram 00:00 automašīnas viena pēc otras, uzklausot koordinatoru norādījumus, devās ceļā. Iebraucām kādu privātmāju piebraucamajos ceļos, nolikām mašīnu un devāmies ar lukturiem meklēt. Vairākiem palīgiem mugurā bija citu cilvēku drēbes, viņi izmantoja citu cilvēku lukturi, arī uz vietas ik pa laikam kāds piedāvāja lieku cepuri. Sildīties gājām tikai vienu reizi, pa ceļam satikām daudzus citus, ar tiem parunājāmies par to, cik tālu katrai kompānijai jāiet, un tā turpu šurpu. Ceļš bija ļoti slidens un tumšs. Jūras krastos bija arī vietējie iedzīvotāji, kuri spīdināja gaismas jūrā, gaidīja un meklēja. Kādam pat bija nakts redzamības ierīces. Un tā iespējams tas turpināsies līdz rītam. Par to, vai atrasts jau vai nē, mēs nedomājām. Saprotams, ka visi to nemaz nevarētu uzzināt. Domājam tikai par to, ka jāmeklē.

 

03:02

 

02:41

Līdz pulksten 02:40 nav ziņu par to, ka brīvprātīgajiem meklētājiem būtu izdevies atrast pazudušo Renāru vai kādus viņa kaitborda inventāra elementus.

Foto: Baiba Runce, Bez Tabu

Foto: Baiba Runce, Bez Tabu

 

02:38

 

02:27

Aculiecinieka ieraksts Facebook grupā Atrodam Renāru par sajūtām, piedaloties meklēšanā: “Ieradāmies ap 24:00. Nofīrēja mūs tepat Kaltenē. Aizstaigājām kilometru pa kreisi, tad atpakaļ, piecas minūtes apsildāmies pie ugunskura, dodamies pa labi, uz Gaiļa mājas pusi. Smiltis apledojušas – uzvelc tik slidas un slido. Pie Gaiļa mājas akmeņi noklāti ar biezu ledus kārtu, garām lāstekām, kas tumsas ēnā zīmē visādus zīmējumus. Staigājot un spīdinot ar lukturi jūrā – katrs lielais akmens liek sirdij ietrīsēties… Redzamība ir kāda ir. Mēnesis it kā apgaismo, bet palīdz tas maz. Viļņi ir, nelieli, balti. Iekšēji skaiti mantru – kaut atrastu es vai kāds cits. Lūdzu – atrodies… Atgriežamies, atkal pasildamies pie ugunskura, jo pat kurinātāji laipni paaicināja pasildīties… Izlemjam padzert tēju. Skaties pulkstenī – neticami, ir jau divi… Pēc aprēķiniem tagad vajadzētu būt izskalotam… Nu ko – ejam atkal? Ejam.”

02:13

No Kaltenes virzienā uz Rīgu meklēšanā iesaistīto automašīnas gar ceļa malu novietas teju ik pēc kilometra līdz pat Ragaciemam, kas ir vairāk nekā 60 km attālumā no Kaltenes, vēsta aculiecinieki.

02:02

Facebook grupā Atrodam Renāru viens no brīvprātīgajiem meklēšanas darbos iesaistītajiem, kurš devies no Rojas mola virzienā uz Kolku, ziņo, ka pamanījis krastā izskalotus roņus.

01:56

Meklēšanas darbos piedalījās arī Bez Tabu.

 

01:48

Galvenajā tikšanās vietā iekurts ugunskurs, pie kura brīvprātīgajiem sasildīties. Kā liecina laikazinas.lv informācija, gaisa temperatūra Rīgas līča rietumu piekrastē ir no -5 līdz pat -9 grādiem.

01:36

 

01:31

Iepriekš aculiecinieku pamanītie bruņoto spēku transporta līdzekļi uz meklēšanas vietu nogādājuši teltis.

01:29

Tiek izteikta cerība, ka Renārs nav atkabinājies no sava dēļa un straume viņu nes pa ūdens virsu.

01:25

Kā norāda organizatori, tad šobrīd ir pārmeklēta visa Rīgas līča piekraste, turklāt savu teritoriju pārmeklējuši arī igauņi. Meklēšanā piedalās vairāk nekā 200 brīvprātīgo.

01:16

Līdz pulksten 01:15 nav ziņu par to, ka brīvprātīgajiem meklētājiem būtu izdevies atrast pazudušo Renāru vai kādus viņa kaitborda inventāra elementus.

01:11

Meklēšanas komandas pēc sava posma pārmeklēšanas dodas atpakaļ uz tikšanās vietu, lai saņemtu tālākās norādes.

00:57

Vēl viens izpalīgs meklēšanas darbos – spožais mēness.

Aculiecinieka foto

Aculiecinieka foto

 

00:54

 

00:50

Cilvēki, kas iepriekš pieteikušies meklēšanas darbos līdzi ņemt celtniecības prožektorus un pagarinātājus, tiek aicināti zvanīt uz tālruni 29766400, kur tiks sniegta informācija, kur šīs lietas izvietot.

00:44

Brīvprātīgie meklēšanas darbos iesaistītie viens otru brīdina par policiju, kas uz ceļa cilvēkus “ķer uz ātrumu”. Tāpat pazudušā Renāra meklētāji tiek aicināti novietot savus auto ceļa malā tajā virzienā, kurā tie dodas, pretējā gadījumā gaidāma saruna ar likumsargiem.

00:37

Facebook domubiedru grupā Atrodam Renāru vairāki ārpus Latvijas dzīvojoši latvieši izsaka nožēlu, ka nevar pievienoties meklēšanas darbos un sūta laba vēlējumus, spēkus meklētājiem un cerību, ka Renāru izdosies atrast.

00:33

Cilvēki, kas paši kādu iemeslu dēļ nav devušies meklēšanas darbos, vēl pusnaktī brīvprātīgajiem piedāvā palīdzību.

00:30

Līdz pulksten 00:30 nav ziņu par to, ka brīvprātīgajiem meklētājiem būtu izdevies atrast pazudušo Renāru vai kādus viņa kaitborda inventāra elementus.

00:26

Brīvprātīgajiem meklētājiem, dodoties uz norādītajām vietām, nakts melnumā jāpārvar dažādi šķēršļi. Piemēram, šeit palīgam priekšā ir pamatīgs grāvis.

Aculiecinieka foto

Aculiecinieka foto

 

00:23

Palīdzēt ierodas arī auto ar Igaunijas valsts numurzīmēm.

00:16

Renāra meklēšanas darbu norise – cilvēki katrs dodas uz tiem norādīto meklēšanas vietu un tad tālāk iet tiem norādītajā virzienā līdz satiek pretimnākošos meklētājus.

00:11

Aculiecinieki ziņo, ka teritorijā, kurā notiek pazudušā Renāra meklēšana, manīti arī bruņoto spēku transportlīdzekļi – apvidus tipa automašīna un apgādes transportlīdzeklis.

00:07

 

00:04

Brīvprātīgajiem tiek izdalītas šādas lapiņas ar norādēm, kurš posms katram jāpārmeklē.

Aculiecinieka foto

Aculiecinieka foto

 

00:00

Aculiecinieka foto no notikuma vietas:

 

23:49

Klātesošajiem tiek dalītas kartes ar norādēm, kur doties meklēšanas darbos, lai tiktu nosegta visa pārmeklēt paredzētā teritorija.

23:48

Renāra meklēšanas darbu organizatori, atsaucoties uz informāciju, ko snieguši glābēji ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi, norāda, ka šonakt ir vienas no lielākajām cerībām atrast kaitbordistu.

23:44

Aculiecinieka foto no notikuma vietas:

 

23:36

Meklēšanas darbu organizatori ar skaļruņa palīdzību klātesošajiem aptuveni 200 cilvēkiem izziņo rīcības plānu.

23:30

Kaltenē norunātajā tikšanās vietā pulcējas cilvēki. Notikumā vietā atrodas arī neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīna, kā arī divi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvie transportlīdzekļi.

 

Ko runā sociālajos tīklos:

109 komentāri