Komentāri
Solis tuvāk tam, lai deputātus par pārkāpumiem sodītu tāpat kā pārējos iedzīvotājus
FOTO: LETA

Vēl viens solis tuvāk, lai Saeimas deputātus par ātruma pārkāpšanu, iesaistīšanos kautiņos vai citiem līdzīgiem administratīviem pārkāpumiem sodītu tāpat kā visus pārējos iedzīvotājus – bez Saeimas atļaujas. Tas gan arī nozīmē, ka sagrēkojušajiem tautas kalpiem izpaliks publiskā kaunināšana.

Saeima 2. lasījumā atbalsta deputātu administratīvās imunitātes atcelšanu.

Lai atceltu deputāta imunitāti, nepieciešams grozīt Satversmi. Uz to vēl rudenī aicināja Reģionu apvienība, taču šī nebūt nav pirmā reize, kad deputāti rosinājuši ierobežot amatam pienākošās privilēģijas. Iepriekšējie mēģinājumi neizdevās, jo tajos tika runāts par visas imunitātes atcelšanu. Tagad administratīvā nodalīta no kriminālās. Par tās atcelšanu šodien bija 67, pret – 21 deputāts.

Spolītis runā arī no savas personīgās pieredzes, jo viņam braukšana dzērumā vainagojās ar administratīvo arestu un vietu partijā. Taču viņš atzīst, ka sods ir bijusi arī publiskā kaunināšana, kas, savukārt, nāk līdzi imunitātei.

Tieši to kā galveno apsvērumu imunitāti tomēr saglabāt min opozīcijā esošā Saskaņa. Viņi gan paliek mazākumā.

Spolītis nav vienīgais deputāts, kuram bijušas problēmas ar likumu. Šajā Saeimā tādu ir īpaši daudz. Visvairāk no Zaļo un zemnieku savienības. Parasti tie ir pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi, taču gadās arī pa kādam interešu konfliktam.

Lai imunitāti atceltu, vēl nepieciešams trešais un galīgais lasījums.

Lasi vēl