Šogad vispopulārākās ir Latvijas, Kanādas, Serbijas, sudraba un baltās egles

Komentāri
Šogad vispopulārākās ir Latvijas, Kanādas, Serbijas, sudraba un baltās egles
FOTO: Mihails Kozlovs

Latvijas tirgū  vispopulārākās egļu šķirnes ir piecas – Kanādas, Serbijas , Latvijas , sudraba un baltās egles. Egļu tirgotāji stāsta, ka smaržīgākās, protams, būs Latvijas egles, savukārt balteglēm un sudraba šķirnes eglēm skujas turas līdz pat 4 nedēļām, bet tās  ir  arī dārgākas.

Baiba Berziņa jau vairāk nekā 10 gadus nodarbojas ar egļu audzēšanu Liepājas reģionā. Saka, ka auglīgāka zeme eglēm ir tieši Kurzemē.

Baiba stāsta, ka šogad pirmās egles cilvēki sākuši pirkt jau 11 Novembrī. Cenas atkarīgas no šķirnes, piemēram, tradicionāla divus metrus gara Latvijas egle maksās ap 30 eiro. Bet par tikpat lielu sudrabegli vai baltegli var nākties maksāt jau 60 eiro.

Lai eglīte būtu kupla un skaista- tā jākopj, jāgriež gals. Tāpēc divus metrus garu egli jāaudzē vismaz 7 gadi. Lai ieguldītais darbs Ziemassvētku princeses audzēšanā nebūtu izmests vējā – pērkot eglīti jāiegaumē daži labi padomi, lai skujas nebirtu un egle nostāvētu gan Ziemassvētkus, gan jauno gadu.

Pircēji labprāt izvēlas tieši Latvijas egles- tās ir lētākas un smaržojot kā jau īstām eglēm pienākas.

Izvēloties eglīti vislielākā uzmanība jāpievērš skujām – tās gan jāpatausta, gan vizuāli jāizpēta, lai krāsa būtu viendabīgi zaļa bez dzelteniem plankumiem. Bet nu pats galvenais eglei jābūt kuplai, smaržīgai un skaisti rotātai.

Vairāk skaties LNT Ziņās plkst. 20:00

Lasi vēl