Šogad velosezona sākusies ar biežākām traumām; mediķi aicina uzmanīties

Komentāri

Uz Latvijas ceļiem šogad dažādas traumas guvuši vairāk nekā 30 motociklisti un gandrīz 100 velobraucēji. Kopumā situācija gadu no gada neuzlabojas, atzīst mediķi, turklāt velobraucēju kļūst arvien vairāk.

No aprīļa vidus ar zināmu regularitāti slimnīcās nonāk cilvēki, kuri guvuši moto un velotraumas. Smagākie gadījumi nonāk šeit, Austrumu slimnīcā, – apmēram 1 velobraucējs dienā un 1 motobraucējs nedēļā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš 16. maija Austrumu slimnīcas reanimācijas nodaļā mediķi cīnās par kādas automašīnas notriektas velosipēdistes dzīvību. Jaunā sieviete ir pieredzējusi velobraucēja un iepriekš ar riteni mēroja vairākus desmitus kilometrus dienā.

RAKUS neiroķirurgs Juris Dzelzītis

Pacientes stāvoklis ir smags, viņai ir politrauma, kas skārusi galvaskausa kaulus, galvas smadzenes, plaušas, viņa ir cietusi negadījumā uz ceļa, braucot ar velosipēdu, notriekusi automašīna.

Ar tik smagām velosipēdistu traumām Austrumu slimnīcas ārsti bieži nesaskaras, jo pārsvarā riteņbraucēji gūst dažādas roku un kāju traumas vai lūzumus un pēc tam ārstējas mājās.

Mediķi akcentē, ka kopumā situācija gadu no gada neuzlabojas, jo velobraucēju kļūst arvien vairāk, taču pati galvaspilsēta riteņotājiem ir diezgan bīstama. Turklāt arī paši braucēji daudzos gadījumos ar savu rīcību ”iešāvuši sev kājā”.

To, vai pacienti, kuri guvuši traumas, braucot ar velosipēdu vai motociklu, izmantojuši ķiveres un aizsargus, ārsti nezina un neanalizē, jo tas ārstēšanas gaitu nemainot. Taču saskaņā ar policijas datiem šogad uz Latvijas ceļiem gājuši bojā jau 3 motociklisti un tikpat daudz riteņbraucēju. Bet avārijās cietuši un traumas guvuši 35 motociklisti un 95 velobraucēji, kas ir mazāk nekā gadu iepriekš.

Ārsti prognozē, ka arī pagājušajā nedēļas nogalē notriektajai velobraucējai jāārstējas būs vismaz vairāki mēneši un šogad, visticamāk, braukt ar velosipēdu viņa nevarēs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl