Šogad velosezona sākusies ar biežākām traumām; mediķi aicina uzmanīties

Komentāri

Uz Latvijas ceļiem šogad dažādas traumas guvuši vairāk nekā 30 motociklisti un gandrīz 100 velobraucēji. Kopumā situācija gadu no gada neuzlabojas, atzīst mediķi, turklāt velobraucēju kļūst arvien vairāk.

No aprīļa vidus ar zināmu regularitāti slimnīcās nonāk cilvēki, kuri guvuši moto un velotraumas. Smagākie gadījumi nonāk šeit, Austrumu slimnīcā, – apmēram 1 velobraucējs dienā un 1 motobraucējs nedēļā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš 16. maija Austrumu slimnīcas reanimācijas nodaļā mediķi cīnās par kādas automašīnas notriektas velosipēdistes dzīvību. Jaunā sieviete ir pieredzējusi velobraucēja un iepriekš ar riteni mēroja vairākus desmitus kilometrus dienā.

RAKUS neiroķirurgs Juris Dzelzītis

Pacientes stāvoklis ir smags, viņai ir politrauma, kas skārusi galvaskausa kaulus, galvas smadzenes, plaušas, viņa ir cietusi negadījumā uz ceļa, braucot ar velosipēdu, notriekusi automašīna.

Ar tik smagām velosipēdistu traumām Austrumu slimnīcas ārsti bieži nesaskaras, jo pārsvarā riteņbraucēji gūst dažādas roku un kāju traumas vai lūzumus un pēc tam ārstējas mājās.

Mediķi akcentē, ka kopumā situācija gadu no gada neuzlabojas, jo velobraucēju kļūst arvien vairāk, taču pati galvaspilsēta riteņotājiem ir diezgan bīstama. Turklāt arī paši braucēji daudzos gadījumos ar savu rīcību ”iešāvuši sev kājā”.

To, vai pacienti, kuri guvuši traumas, braucot ar velosipēdu vai motociklu, izmantojuši ķiveres un aizsargus, ārsti nezina un neanalizē, jo tas ārstēšanas gaitu nemainot. Taču saskaņā ar policijas datiem šogad uz Latvijas ceļiem gājuši bojā jau 3 motociklisti un tikpat daudz riteņbraucēju. Bet avārijās cietuši un traumas guvuši 35 motociklisti un 95 velobraucēji, kas ir mazāk nekā gadu iepriekš.

Ārsti prognozē, ka arī pagājušajā nedēļas nogalē notriektajai velobraucējai jāārstējas būs vismaz vairāki mēneši un šogad, visticamāk, braukt ar velosipēdu viņa nevarēs.

Lasi vēl