Šogad Uzvaras dienu ieradušies svinēt krietni mazāk apmeklētāju; priekšgalā atstādinātais mērs Ušakovs

168 komentāri
Šogad Uzvaras dienu ieradušies svinēt krietni mazāk apmeklētāju; priekšgalā atstādinātais mērs Ušakovs
PAULA ČURKSTE, LETA

Pāris simti cilvēku ar atstādināto Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S) priekšgalā šorīt pulcējās pie Uzvaras pieminekļa, lai svinētu Krievijā plaši atzīmēto Uzvaras dienu. Ziedu nolikšana un koncerts gan pulcēja krietni mazāk apmeklētāju nekā citus gadus. Pirmajās rindās – Rīgas domes “saskaņieši” un Tatjana Ždanoka. Pasākumu apmeklēja arī Krievijas vēstnieks, kas asi kritizēja ideju pārsaukt Uzvaras pieminekli.

Arī šoreiz ziedu licēju priekšgalā “Saskaņas” politiskie flagmaņi – atstādinātais mērs Ušakovs, vicemērs Baraņņiks, Satiksmes komisijas vadītājs Faļkovs un pat bēdīgi slavenais deputāts, “Rīgas namu pārvaldnieka” “konsultants” Solovjovs. Aiz domes politiķiem – postpadomju valstu diplomātiskie pārstāvji. Ieradās arī “Saskaņas” politiskā konkurente Tatjana Ždanoka.

Tikmēr pieminekļa pakājē protesta plakātu izritināja aktīvists Ainis Sproģis, raisot organizatoru nepatiku. Organizatori lūdz policistiem piketētājus aizvest. Pēc diskusijām piketētājs piekrita ar plakātu aiziet tālāk no notikumu epicentra.

Pēc ziedu nolikšanas uz skatuves notiek jestrs koncerts, kas parasti pulcē krietnu apmeklētāju skaitu. Citus gadus šajā vietā bijis tāds pūlis, ka nevar cauri izspraukties, taču šoreiz aktivitāte ir krietni mazāka.

Arī paši pasākuma dalībnieki pamanījuši, ka šoreiz sanākušo krietni mazāk nekā citus gadus. Vecākā gadagājuma svinētājiem aizdomas, ka svinētāji esot iebiedēti.

“Šīs nav sacensības par apmeklētāju skaitu. Šī ir diena, kas būtiska daudzu apstākļu dēļ daudziem iedzīvotājiem, man prieks, ka cilvēki nāk šeit,” saka Ušakovs.

Pasākumu apmeklēja arī Krievijas vēstnieks Jevgeņijs Lukjanovs. Viņš veltīja asus vārdus iniciatīvai par Uzvaras pieminekļa nosaukuma maiņu: “Vēsturi vienmēr cenšas nopulēt. Padarīt pūkainu. Nepieciešama mitoloģija, akcentu maiņa, lai patiesība acīs nedurtos.”

Vēstnieks pat nepieļauj domu, ka piemineklis kādreiz tiktu demontēts, par ko savulaik internetā bija savāktas vairāk nekā 10 000 balsis, lai jautājumu skatītu Saeima. “Manā ieskatā, šāda iespējamība ir nulle,” pauž Lukjanovs.

Pēcpusdienā Pārdaugavā notika “Nemirstīgo pulks” – pasākums, kurā sanākušie rokās nesa plakātus ar PSRS militārpersonu fotoattēliem.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā