Komentāri
Šogad slēgs desmit izglītības iestādes, reorganizēs – 12
Foto: TV3 publicitātes foto

Šogad tiks slēgtas kopumā desmit izglītības iestādes un vēl 12 reorganizētas, aģentūra LETA uzzināja IZM. IZM ir saskaņojusi visus pašvaldību lēmumus par šogad slēgšanai vai reorganizēšanai pieteiktajām izglītības iestādēm.

Līdz ar to līdz nākamā mācību gada sākumam tiks slēgtas desmit izglītības iestādes – Rīgas 68.vidusskola, to pievienojot Rīgas 34.vidusskolai, Bērzgala pamatskola, Bērzu sākumskola, to pievienojot Gulbenes vidusskolai, Gārsenes pamatskola, Sarkaņu pamatskola, Strautiņu pirmsskolas izglītības iestāde “Zemenīte”, to pievienojot Strautiņu pamatskolai, Saldus sākumskola, to pievienojot Saldus 2. vidusskolai, Daugavpils pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestāde, to pievienojot J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolai, kā arī Aulejas pamatskola un Gaujienas pirmsskolas izglītības iestāde “Taurenītis”, to pievienojot Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat ar jauno mācību 12 izglītības iestādes tiks reorganizētas. IZM saskaņojusi Rēzeknes Valsts ģimnāzijas un Rēzeknes 1. vidusskolas apvienošanos, Rēzeknes 4. vidusskolas un Rēzeknes vakara vidusskolas apvienošanos, kā arī Grobiņas pamatskolas pārveidošanu par Grobiņas sākumskolu. Savukārt Pērses pamatskola kļūs par Pērses sākumskolu, Indras vidusskola – par Indras pamatskolu, Rīgas 24. pamatskola apvienosies ar Rīgas 32. vidusskolu un kļūs par Rīgas Austrumu vidusskolu, bet Cēsu 2. vidusskola, apvienojoties ar Cēsu pilsētas pamatskolu, turpmāk pastāvēs kā Cēsu pilsētas vidusskola.

Augusta beigās nolemts reorganizēt arī Vilpulkas sākumskolu un Jeru pamatskolu, tās pievienojot Rūjienas vidusskolai un Rūjienas pilsētas speciālajai pirmsskolas izglītības iestādei Vārpiņa. Reorganizācijas rezultātā tiktu izveidota Rūjienas vidusskola un Rūjienas pilsētas speciālā pirmsskolas iestāde Vārpiņa. Tāpat šajā laikā tiks apvienota Matkules sākumskola un Vānes pamatskola, izveidojot Vānes pamatskolu. Durbes novadā tiks likvidēta Ata Kronvalda Durbes vidusskolas Vecpils filiāle, kā arī A.Spāģa Dunalkas pamatskolas Rāvas filiāle.

Savukārt ar 1.septembri tiks reorganizēta Kuldīgas centra vidusskolas Snēpeles filiāle, to nododot Vilgāles pamatskolai, kā rezultātā radīsies Vilgāles pamatskolas Snēpeles filiāle.

Tāpat 2017.gada augustā tiks reorganizēta Gulbenes vidusskola.

IZM vēl nav saskaņojusi Mārkalnes pamatskolas slēgšanu. Tomēr tā paredzēta 2016.gada augusta beigās.

Tikmēr Jelgavā šogad tiks dibināta jauna pirmsskolas izglītības iestāde “Zīļuks”.

IZM atgādina, ka lēmumu par izglītības iestāžu reorganizāciju, slēgšanu vai dibināšanu pieņem pašvaldība kā izglītības iestāžu dibinātāja. Izskatot jautājumus par saskaņojumu pašvaldības lēmumam par vispārējās vidējās izglītības iestādes reorganizēšanu vai likvidāciju, tiek ņemti vērā vairāki kritēriji, tostarp izglītības iestādes darba kvalitāte, izglītības pieejamība, transporta nodrošinājums, izglītības iestādes tīkla attīstības koncepcija novadā un arī iesaistīto pušu (skolēnu, pedagogu, vecāku) informētība un viedoklis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl