Komentāri
Šogad seniori ceļojuši biežāk kā pērn, atklāj jaunākais pētījums
FOTO: Pixabay

Pērn ceļojumā ārpus Latvijas bija devušies 28% iedzīvotāju vecuma grupā 55-74 gadi, savukārt šogad tie bijuši 30% senioru. Pēdējo divpadsmit mēnešu laikā vidējās ceļojuma izmaksas vienam senioram bijušas 425 eiro, liecina Latvia Tours Ceļojumu indeksa dati.

30% respondentu vecuma grupā 55-74 gadi pēdējā gada laikā ir bijuši ceļojumā ārpus Latvijas. Kopš 2015. gadā veiktā ceļojuma indeksa redzams, ka šis skaits ir nedaudz pieaudzis, pērn tie bija 28% senioru. Kā rāda dati, pieaudzis tieši to senioru skaits, kas devušies atpūtas ceļojumā. Pērn tie bija vien 14%, taču šogad jau 20% atpūtas ceļotāju.

Nedaudz samazinājies to cilvēku skaits, kas ceļojumā devušies citu privātu iemeslu dēļ (no 12% uz 8%), savukārt nemainīgi palikuši 4% valsti atstājušo senioru, kuri kā ceļojuma iemeslu norādījuši nepieciešamību doties darba darīšanās.

”Salīdzinājumā ar 2015. gada Latvia Tours Ceļojumu indeksa datiem, pieaudzis to ceļotāju skaits vecumā no 55-74 gadiem, kas ceļojumā aktīvi nodevušies dažādām ekskursijām, pērn tie bija 60%, bet šogad jau 77%. Savukārt 19% senioru laiku galvenokārt pavadīja pludmalēs. Kāpums gan ir neliels (+4% salīdzinājuma ar 2015. gadu), taču priecē, ka audzis to atpūtnieku skaits (2016. gadā to bijis 22%), kas arī šajā vecuma grupā devuši priekšroku atpūtai pie dabas. Tāpat 8% senioru ceļojumā baudījuši aktīvu atpūtu,” stāsta SIA Latvia Tours direktore, indeksa autore Ieva Keiša.

Aizvadīto 12 mēnešu laikā ceļojumā ārpus Latvijas 51% senioru devies kopā ar citiem mājsaimniecības locekļiem, gandrīz tik pat izvēlējušies ceļot vieni. 34% no tiem senioriem, kuriem ir nodoms tuvāko 12 mēnešu laikā doties atpūtas ceļojumā ārpus Latvijas, plāno tērēt tikpat daudz naudas, cik viņi iztērēja savā pēdējā ceļojumā. Savukārt 21% plāno tērēt vairāk naudas, bet 10% nākamajam ceļojumam plāno atvēlēt mazāku naudas summu.

 

Lasi vēl