Komentāri
Šogad seniori ceļojuši biežāk kā pērn, atklāj jaunākais pētījums
FOTO: Pixabay

Pērn ceļojumā ārpus Latvijas bija devušies 28% iedzīvotāju vecuma grupā 55-74 gadi, savukārt šogad tie bijuši 30% senioru. Pēdējo divpadsmit mēnešu laikā vidējās ceļojuma izmaksas vienam senioram bijušas 425 eiro, liecina Latvia Tours Ceļojumu indeksa dati.

30% respondentu vecuma grupā 55-74 gadi pēdējā gada laikā ir bijuši ceļojumā ārpus Latvijas. Kopš 2015. gadā veiktā ceļojuma indeksa redzams, ka šis skaits ir nedaudz pieaudzis, pērn tie bija 28% senioru. Kā rāda dati, pieaudzis tieši to senioru skaits, kas devušies atpūtas ceļojumā. Pērn tie bija vien 14%, taču šogad jau 20% atpūtas ceļotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nedaudz samazinājies to cilvēku skaits, kas ceļojumā devušies citu privātu iemeslu dēļ (no 12% uz 8%), savukārt nemainīgi palikuši 4% valsti atstājušo senioru, kuri kā ceļojuma iemeslu norādījuši nepieciešamību doties darba darīšanās.

”Salīdzinājumā ar 2015. gada Latvia Tours Ceļojumu indeksa datiem, pieaudzis to ceļotāju skaits vecumā no 55-74 gadiem, kas ceļojumā aktīvi nodevušies dažādām ekskursijām, pērn tie bija 60%, bet šogad jau 77%. Savukārt 19% senioru laiku galvenokārt pavadīja pludmalēs. Kāpums gan ir neliels (+4% salīdzinājuma ar 2015. gadu), taču priecē, ka audzis to atpūtnieku skaits (2016. gadā to bijis 22%), kas arī šajā vecuma grupā devuši priekšroku atpūtai pie dabas. Tāpat 8% senioru ceļojumā baudījuši aktīvu atpūtu,” stāsta SIA Latvia Tours direktore, indeksa autore Ieva Keiša.

Aizvadīto 12 mēnešu laikā ceļojumā ārpus Latvijas 51% senioru devies kopā ar citiem mājsaimniecības locekļiem, gandrīz tik pat izvēlējušies ceļot vieni. 34% no tiem senioriem, kuriem ir nodoms tuvāko 12 mēnešu laikā doties atpūtas ceļojumā ārpus Latvijas, plāno tērēt tikpat daudz naudas, cik viņi iztērēja savā pēdējā ceļojumā. Savukārt 21% plāno tērēt vairāk naudas, bet 10% nākamajam ceļojumam plāno atvēlēt mazāku naudas summu.

 

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl