Šogad Latvijas upēs un ezeros ielaidīs teju 14 miljonus zivju mazuļu

0 Komentāru
Šogad Latvijas upēs un ezeros ielaidīs teju 14 miljonus zivju mazuļu
FOTO: LETA

Drīzumā upēs un ezeros ielaidīs pirmos zivju mazuļus. Piemēram, marta beigās un aprīļa sākumā Pļaviņu ūdenskrātuvē un arī Ķīšezerā plānots ielaist līdakas. Kopumā ik gadu Latvijas upēs un ezeros tiek ielaisti vairāk nekā 10 miljoni zivju mazuļu.

Pagājušajā gadā Latvijas upēs un ezeros ielaisti gandrīz 18 miljoni zivju mazuļu. Zemkopības ministrijas mājaslapā publiskotā informācija liecina, ka visbiežāk tie ir nēģi un līdakas.

Kopumā šobrīd ik gadu upēs un ezeros ielaisto zivju mazuļu skaits pārsniedz 10 miljonus. Iepriekš – 2014. gadā tie bija vairāk nekā 12 miljoni, bet pirms trim gadiem 15,5 miljoni zivju mazuļu.

Foto

Ik gadu miljoniem zivju mazuļu no ikriem izšķiļas BIOR zivju audzētavās, viena no lielākajām atrodas Tomē, Ķeguma novadā.

Ivars Putviķis, zinātniskā institūta BIOR zivju audzētavas Tome vadītājs

Zivju mazuļu ielaišana turpinās līdz pat oktobrim, un ir plānots, ka mēs ielaidīsim vairāk nekā 13,5 miljonus dažādu zivju mazuļu, kāpuru. Pirmā ielaišana parasti notiek marta beigās, aprīļa sākumā – tie ir līdaku kāpuri, kas tiek ielaisti. Pēc tam ir lašu, taimiņu mazuļu ielaišana, tad ir strauta foreles.

Zivju audzēšana notiekot saskaņā ar zivju atražošanas plānu, un audzētavas īsteno Zemkopības ministrijas pasūtījumu. Kopumā šogad valsts zivju mazuļu ielaišanai upēs un ezeros paredzējusi tērēt pusotru miljonu eiro.

Mazās Juglas upes krastā satiktais makšķernieks Viktors gan ne reizi neesot redzējis šādi iezīmētu zivi.

Tikmēr makšķerēšanas eksperts Māris Olte uzskata, ka tas, kā tiek izvēlēts, cik daudz zivju mazuļu un kuros ūdeņos ielaist, nedaudz atgādinot grābstīšanos pa gaisu, jo trūkstot konkrētu pētījumu un datu.

Savukārt zivju audzētavā zina teikt, ka neesot arī precīzas uzskaites, cik zivju ik gadu arī noķer makšķernieki.

Tikmēr makšķerēšanas eksperts retoriski vaicā, kas ir labāk – laist ūdenī mākslīgi audzētus zivju mazuļus vai arī uzlabot zivju dabisko vidi, lai viņas tur savairotos.

Bet, lai uzlabotu informācijas apriti par noķertajām zivīm, eksperts iesaka ieviest iespēju, ka makšķernieks var valsts iestādes informēt, nosūtot īsziņu.

Video

0 Komentāru