Šogad Latvijā reģistrēti 11 bīstami dzimumnoziedznieki

Pievienot komentāru
Šogad Latvijā reģistrēti 11 bīstami dzimumnoziedznieki
FOTO: LETA

Šogad Latvijā reģistrēti 11 bīstami dzimumnoziedznieki, jāpiebilst, ka tikai šogad ir aizsākta šo noziedznieku reģistrācija. Sākotnējās aplēses liecina, ka tie varētu būt aptuveni 20-30 cilvēki, šorīt LNT raidījumā 900 sekundes atzina Valsts probācijas dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs.

Par to, cik lietderīgi Latvijā būtu ieviest ķīmisko kastrāciju un publisku reģistru dzimumnoziedzniekiem, šodien informēs Valsts probācijas dienests un Tieslietu ministrija. Valsts probācijas dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs šorīt  atzina, ka ārvalstu pieredze apliecina, ka publiska reģistra izveide nemazinās dzimumnoziedznieku skaitu.

Dienests iepriekš paudis, ka neatbalsta publiski pieejamu dzimumnoziedznieku reģistru. Amatpersonas uzskata, ka šāds reģistrs var nodarīt kaitējumu upuriem un noziedznieku radiniekiem.

Tāpat publiski pieejams dzimumnoziedznieku reģistrs var veicināt kontaktu nodibināšanu starp seksuāliem varmākām, uzskata Probācijas dienesta pārstāvji.

Runājot par ķīmisko kastrāciju, Papsujevičs akcentēja, ka tas nav veids, kā ilgtermiņā risināt šo problēmu.

Šodien rīkotajā pasākumā piedalīsies arī viens no pasaules vadošajiem ekspertiem darbā ar seksuālajiem varmākām un seksuālās vardarbības prevencijas jomā, kurš sekojis dzimumnoziedznieku uzraudzības sistēmas ieviešanai Latvijā.