Šogad Latvijā noslīkuši jau 57 cilvēki! Pašvaldībās trūkst arī glābēju

1 komentārs
Šogad Latvijā noslīkuši jau 57 cilvēki! Pašvaldībās trūkst arī glābēju
FOTO: LETA

Vasara vēl pat nav vidū, bet Latvijā jau noslīkuši 57 cilvēki. Glābēji ceļ trauksi par iedzīvotāju attieksmi, apzināti izvairoties atpūsties pie ūdens oficiālajās peldvietās, kur drošību uzrauga policisti – glābēji.

Tā vietā daudzi potenciālie slīcēji pirms došanās peldēt, lieto alkoholu un ūdenī mēģina dižoties ar savām fiziskajām spējām. Savukārt pašvaldībās akūti trūkst glābēju, piemēram, Rīgā trūkst 11 šādi darbinieki un tas apgrūtina pilnvērtīgi veikt uzdevumus.

Šogad glābēji no ūdenstilpnēm izvilkuši jau 57 noslīkušos, kas ir gandrīz tikpat, cik šajā laikā gadu iepriekš. To vidū arī divi nepilngadīgie. Jo siltāka vasara, jo vairāk nelaimju uz ūdens. Statistika liecina, ka 80% gadījumu noslīkst vīrieši. 

Pārsvarā negadījumi notiek upēs, dīķos un karjeros tieši Rīgas apkārtnē. Kā likums – vietās, kas nav oficiālās peldvietas un ko neuzrauga glābēji. Vecāķu pludmales glābēju postenī stāsta, ka cilvēki bieži vien drošību iemaina pret uzdzīvi, apzināti atpūšoties tur, kur nesaņems aizrādījumus par alkohola lietošanu. Savukārt oficiālajās peldvietās atpūtnieki bieži vien aizpeld aiz bojām, nezinot vai ignorējot, ka tās domātas pašu drošībai.

Tomēr, lai cik tas nebūtu paradoksāli, lielāko darba laiku glābēji pavada, krastā meklējot pazudušus bērnus.

Problēmas sabiedrības drošības garantēšanā sagādā arī tas, ka glābēju akūti trūkst. Pašlaik Rīgas reģionā ir 11 šādas vakances, taču salīdzinoši zemā atalgojuma dēļ, par 500 eiro mēnesī neizdodas šim darbam piesaistīt motivētus darbiniekus.

Video: