Komentāri
Šogad Latvijā adoptēti 124 bērni; sarūk uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits
FOTO: Flickr

Šogad līdz jūnija sākumam adoptēti 124 Latvijas bērni, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija. Pieaudzis gan Latvijas, gan ārvalstu iedzīvotāju adoptēto bērnu skaits. Latvijas iedzīvotāji līdz 1.jūnijam adoptējuši 66 bērnus, kas ir par 19 bērniem vairāk nekā pirms gada šajā laika periodā.

Savukārt uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits līdz jūnija sākumam, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, sarucis par 15 bērniem. Šogad pirmajos piecos gada mēnešos uz ārvalstīm adoptēti 56 bērni no Latvijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban reģistrā ir ziņas vēl par 1268 bērniem, kuriem jāmeklē adoptētāji. Lielākā daļa jeb 856 bērni ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem. Latvijā adoptētāji biežāk izvēlas uzņemties gādību par jaunākiem bērniem – 62 šogad adoptētie bērni ir vecumā līdz deviņiem gadiem, bet tikai četri ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Savukārt ārvalstu adoptētāji līdz jūnijam adoptējuši 28 bērnus līdz deviņu gadu vecumam, trīs bērnus vecumā no deviņiem līdz desmit gadiem, kā arī 25 bērnus vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Šobrīd adopcijai ir pieteikušies 157 adoptētāji no Latvijas un 49 ārvalstu adoptētāji. No visiem adoptējamiem 612 bērnus var adoptēt uz ārvalstīm, bet 383 bērni to nevēlas, vai arī viņu brāļi vai māsas nepiekrīt viņu šķiršanai adopcijas gadījumā.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā uz ārvalstīm no Latvijas adoptēti 178 bērni, kas ir par 37 bērniem vairāk nekā 2013.gadā, liecina LM apkopotā informācija.

Savukārt Latvijas iedzīvotāju adoptēto bērnu skaits pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2013.gadu, pieaudzis par astoņiem bērniem. 2014.gadā viņi adoptējuši 120 bērnus, savukārt 2013.gadā – 112 bērnus.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl