Šogad jālikvidē ventilācijas šahtās ievadītie virtuves tvaika nosūcēji. Daudziem nav skaidrs, kāpēc tas jādara?

37 komentāri

Jaunie ugunsdrošības noteikumi, kas paredz, ka dzīvokļu īpašniekiem šogad jālikvidē ventilācijas šahtās ievadītie virtuves tvaika nosūcēji, tiek ieviesti gausi.

Daudziem neesot saprotams, kāpēc tas būtu jādara, ja iekārtas gadiem nevienam nav traucējušas.

Gaisa nosūcējs virs gāzes plīts ir ļoti laba lieta, ja vien tas nav izvadīts ventilācijai paredzētā šahtā. Jaunie ugunsdzēsības noteikumi paredz, ka telpām, kurās ir gāzes iekārtas, jābūt ar ventilācijas atverēm. Ja ventilācijas šahtai pieslēgts tvaika nosūcējs, ventilācija nenotiek, turklāt gaiss no vienas virtuves caur šahtu tiekot iepūsts citā, skaidro eksperti.

Māris Bambis
skursteņslauķis

Šī restīte sienā ir kanāls, kurš vēdina telpu, tas nav paredzēts nekādām mehāniskām nosūcēm, tā lielākā kļūda, ko cilvēki ir izdarījuši, nosūcējs pa taisno tiek ievadīts ventilācijas šahtā, nākamais stāvs saņem to visu savā dzīvoklī.

Ekonomikas ministrijā skaidro, ka šī problēma skar padomju laika daudzdzīvokļu namus, kuros ir dabiskais ventilācijas kanāls, bet nav atsevišķas šahtas gaisa nosūcējam.

Evitra Avota
EM pārstāve

Šī prasība ir izvirzīta no ugunsdrošības viedokļa, jo, sakrājoties gāzei telpā, kurā nav ventilācijas, var rasties sprādzienbīstama vide, ja mēs aizblīvējam jebkuru spraugu arī šo dabīgo ventilāciju un nenodrošinām citu risinājumu, kā gaiss iekļūst telpā, mēs samazinām savu dzīves kvalitāti, to gaisu ko elpojam.

Iedzīvotājiem neesot pamats uztraukumam, ka, atbrīvojot ventilācijas šahtas, nāksies atteikties no gaisa nosūcējiem. To izvadam esot jābūt atpakaļ telpā, jo nosūktais gaiss tiekot ventilēts caur filtru un ir tīrs.

Māris Bambis
skursteņslauķis

Šī truba tiek novienota, un gaiss, kurš mums ir ļoti nepieciešams, atgriežas atpakaļ telpā, apmeklējot ikdienā daudzstāvu namus, es iesaku cilvēkiem, kā tas ir izdarāms, es nevaru pateikt – tev jāmet ārā.

Noteikumi ir jau stājušies spēkā, taču līdz 2019. gada janvārim ir noteikts pārejas posms, lai mājsaimniecības varētu piemēroties prasībām. Pēc gada par šo normu neizpildi, dzīvokļa saimniekam var tikt piemērots administratīvais sods.

37 komentāri