Šogad būs silta un pat karsta vasara, prognozē laika vērotājs

0 Komentāru
Šogad būs silta un pat karsta vasara, prognozē laika vērotājs
FOTO: LETA

Šogad vasarīgais laiks maija beigās un jūnija sākumā jau ieskandinājis siltu un, cerams, ne lietainu vasaru. Arī Jāņus sinoptiķi prognozē siltus un pat karstus.

No šīs vasaras varam sagaidīt lielas temperatūras svārstības – tādas, kādas jau līdz šim jūnijā ir bijušas. Pagaidām Dievs Latviju ir saudzējis, saka laika vērotājs ar 50 gadu stāžu Imants Kalniņš, arī lauksaimniekiem lieli zaudējumi nav nodarīti. Taču karstuma viļņu dēļ, kas šovasar ir sagaidāmi, varam piedzīvot arī vētras, spēcīgus negaisus un pat krusu.

Pirmais vasaras mēnesis – jūnijs – iesākās ar sausu un karstu laiku, un tas norāda uz to, ka kopumā vasara būs silta. Lai zinātu, ko precīzāk sagaidīt no jūlija un augusta, šajās dienās būtu jāieskatās dabas zīmēs.

No 21. līdz 25. jūnijam ir Jāņu laiks. Tas ir vasaras saulgriežu, gada gaišākā mēneša gaišāko dienu bagātu tradīciju un ticējumu laiks. Viens no tiem ir par dzeguzi. Ja dzeguze beidz kūkot tieši pirms Jāņiem, būs īsa vasara un agras salnas, ja pēc Jāņiem – būs gara vasara.

Tā kā šopavasar iztikām bez paliem, ļoti iespējams, tas nozīmē, ka spēcīgas lietusgāzes piedzīvosim vasaras vidū, prognozē laika vērotājs Imants Kalniņš. Šim viedoklim pievienojas arī meteorologi, jo vasara pēc pašreizējām prognozēm izskatās ne tikai silta, bet pat karsta – dienā gaisa temperatūra jūnija beigās un jūlijā sasniegs pat 30 grādu robežu.

Starp citu, brīnīties par karstu laiku Jāņos nevajadzētu, jo šajos svētkos tomēr ne vienmēr līst. Tiesa gan, gaisa temperatūra Jāņu naktīs ir bijusi kontrastiem bagāta. Piemēram, pirms 24 gadiem Zosēnos gaiss atdzisa līdz 0 grādu, savukārt nesenajā 2013. gadā Rīgā minimālā gaisa temperatūra nav bijusi zemāka par 21 grādu.

0 Komentāru