Šoferis cenšas izsprukt no atbildības, izmetot zālienā radaru detektoru

Pievienot komentāru
Šoferis cenšas izsprukt no atbildības, izmetot zālienā radaru detektoru
FOTO: Valsts policija

Vakar Bauskas novadā kāds autovadītājs centās apmuļķot Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes ceļu policijas Speciālo uzdevumu nodaļas inspektorus, nemanāmi izmetot zālienā radaru detektoru, ko policisti tobrīd meklēja. Tomēr detektors tika pamanīts, un likumsargi vīrietim noformēja protokolu par tā izmantošanu, piedaloties ceļu satiksmē, kā arī ierīci konfiscēja.

Vakar ap pulksten 11.40, veicot satiksmes uzraudzību ar netrafarēto policijas auto, Speciālo uzdevumu nodaļas inspektoru uzmanību pievērsa Iecavas virzienā braucoša Range Rover markas automašīna, kuras vadītājs strauji samazināja braukšanas ātrumu tieši tajā brīdī, kad likumsargi veica ātruma režīma kontroli.

Aizdomas par šofera pretlikumīgajām darbībām vēl vairāk pastiprināja fakts, ka, pietuvojoties minētajam transportlīdzeklim, pie automašīnas vējstikla policisti pamanīja priekšmetu, kas izskatījās līdzīgs ierīcei, ar kuru var uztvert ātruma mērierīču raidītos signālus vai radīt traucējumus to darbībā. Lai pārbaudītu radušās aizdomas, policisti apturēja minēto transportlīdzekli un veica šofera pārbaudi.

Pēc automašīnas apturēšanas aizdomīgā ierīce vairs nebija piestiprināta pie priekšējā vējstikla, taču sarunas laikā ar autovadītāju salonā bija dzirdami specifiski skaņas impulsi, kādus parasti izdod radaru detektori vai citas tiem līdzīgas ierīces. 1973. gadā dzimušais šoferis noliedza, ka šādu ierīci izmantotu un atteicās to uzrādīt.

Tā kā par šādas ierīces izmantošanu braukšanas laikā Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz ierīces konfiskāciju, taču autovadītājs noliedza tā esamību, likumsargi uzsāka lietvedību, kuras ietvaros Bauskas rajona tiesai tika iesniegts pieteikums par administratīvā pārkāpuma vietas apskati.

Kamēr likumsargi gaidīja tiesas atļauju šādu apskati veikt, apturētās automašīnas vadītājs palūdza vai var nokārtot savas dabiskās vajadzības tuvumā esošajos krūmos, kas viņam tika atļauts. Pēc tam, kad vīrietis bija nokārtojis savas dabiskās vajadzības, policists, netālu no vietas, kur atradās vīrietis, zālienā pamanīja meklēto ierīci. Vēlāk, veicot mašīnas apskati, likumsargi tajā konstatēja kronšteinu, kas paredzēts radaru detektora fiksēšanai.

Šoferim tika sastādīts protokols par braukšanu ar transportlīdzekli, kurš aprīkots ar ierīci, kas var uztvert braukšanas ātruma kontroles mērierīču raidītos signālus vai radīt traucējumus šo mērierīču darbībā. Par šādu pārkāpumu pienākas sods 55 eiro apmērā, kā arī ierīces konfiskācija.

Valsts policija atgādina, ka, lai arī šādas ierīces tirgū ir pieejamas un tās var brīvi pirkt vai pārdot, Latvijas Republikā to izmantošana ceļu satiksmē ir aizliegta. Likumsargi arī turpmāk uzmanīs vai šoferi nav aprīkojuši savu transportlīdzekli ar šādu ierīci.

Pērn par šo pārkāpumu tika sodīti 92 šoferi, taču šogad līdz jūnija beigām jau 78 šoferiem nācies atvadīties no attiecīgās ierīces un samaksāt 55 eiro naudas sodu.

Foto