Šoferiem un kontrolieriem atgādina, ka mazā pasažiera drošība ir svarīgāka par naudas iekasēšanu

9 komentāri

Iekšlietu ministrija (IeM) šodien, 8. martā, rīko sanāksmi, kurā diskutē par risinājumiem, lai nepieļautu bērnu piespiedu izsēdināšanu no sabiedriskā transporta.

Sanāksmē nospriests, ka pasažieru pārvadāšanā iesaistītie darbinieki jāinstruē par bērnu drošības jautājumiem, akcentējot, ka bērnu drošība ir prioritāte. Pārvadātājiem arī atgādinās par pienākumiem.

Aicina arī ņemt vērā bērnu drošības jautājumus, lemjot par valsts vai pašvaldības līdzekļu izmaksāšanu pasažieru pārvadātājiem. Tāpat arī tika izteikts priekšlikums precizēt MK noteikumus par pasažieru pārvadāšanu, noregulējot pārvadātāju tiesības un pienākumus situācijās, kad sabiedrisko transportu izmanto bērni.

IeM parlamentārā sekretāre Evika Siliņa norāda, ka bērnu piespiedu izsēdināšanu no sabiedriskā transporta ir nopietns apdraudējums bērnu drošībai, kas var radīt smagas sekas.

Sabiedriskā transporta vadītājiem un kontrolieriem jānodrošina bērniem droša pārvietošanās un nedrīkst pieļaut jebkādu apdraudējumu bērna drošībai. Bērna drošība un bērnam droši apstākļi vienmēr ir prioritāri attiecībā ar citām interesēm, tajā skaitā pārvadātāju interesēm.

Jau šobrīd Ministru kabineta noteikumi paredz, ka sabiedriskā transporta vadītājiem jāievēro atbilstoši nosacījumi, lai bērnu tā vienkārši nevarētu izsēdināt, ja viņam nav biļetes vai radušās citas problēmas.

Svarīgākais ir sabiedrības izpratnes maiņa par bērna drošību, nevis naudas iekasēšana no mazā pasažiera. Tas attiecas ne tikai uz sabiedriskā transporta vadītājiem, bet arī biļešu kontrolieriem. Tāpat šī problēma jāvērtē ne tikai no izsēdināšanas fakta, bet arī tas, vai pieaugušie pārliecinās par bērna drošību pēc transportlīdzekļa nokļūšanas galapunktā, norādīja Siliņa.

Par izmaiņām kriminālatbildības pastiprināšanā patlaban netiek domāts, turklāt Krimināllikums jau paredz sodu par atstāšanu bez palīdzības. Ja neizdosies mainīt iesaistīto pušu attieksmi, tad viens no risinājumiem varētu būt izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

9 komentāri