Šofera darbs kļūst bīstamāks, secina sabiedriskā transporta vadītājs

Komentāri

Smakojoša apģērba, alkohola vai agresīvas uzvedības dēļ šogad Rīgā no sabiedriskā transporta izraidīti apmēram 150 pasažieri, bet pērn to kopējais skaits mērāms tūkstošos.

Sabiedriskā transporta vadītāji stāsta, ka teju katru dienu kāds no pasažieriem šoferim sūdzas par traucējošiem līdzbraucējiem salonā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairāk nekā 20 gadus vadot sabiedrisko transportu pa galvaspilsētas ielām, Viktors secina, ka šofera darbs kļūst arvien bīstamāks.

Viņaprāt, audzis gan pasažieru visatļautības, gan vienaldzības līmenis. Lai no transporta izsēdinātu kādu nevēlamu pasažieri, nereti jāsauc palīgā apsardze.

Šogad par nevēlamiem pasažieriem galvaspilsētas sabiedriskajā transportā saņemtas 227 sūdzības, bet pērn vairāk nekā 2000.

Uzņēmumā Rīgas satiksme stāsta, ka lielākā daļa no šiem pasažieriem izraidīti no sabiedriskā transporta un visvairāk šādu gadījumu ir autobusos.

To, ka par šādiem gadījumiem var sūdzēties šoferim vai arī ziņot pašvaldības policijai, aptaujātie sabiedriskā transporta pasažieri zina, bet līdz šim šo iespēju izmantojuši nav.

Nereti sabiedriskā transporta vadītājs ir vienīgais karotājs pret nevēlamo pasažieri. Tā kā apsardze vai policija nevar ierasties uzreiz, šoferi aicina arī līdzcilvēkus palīdzēt tikt galā ar kārtības traucētājiem. Protams, izvērtējot savu drošību.

Rīgas pašvaldības policija norāda, ka pērn sabiedriskajā transportā pārbaudīti un par administratīvo atbildību brīdināti 3532 cilvēki.

Aizliegums braukt sabiedriskajā transportā smakojošā apģērbā ir spēkā vairāk nekā divus gadus, bet informatīvā kampaņa, lai aicinātu ziņot par šādiem gadījumiem, Rīgā notiek gandrīz pusotru gadu.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl