Sods Marijas ielas grausta īpašniekiem sasniedz 43 000 eiro

Pievienot komentāru

Sods Rīgas slavenākā grausta – Marijas ielas 6 – īpašniekiem šobrīd sasniedzis 43 000 eiro. Progresīvo likmi sāka piemērot no marta, lai motivētu īpašniekus rīkoties, taču tas notiek ar mainīgām sekmēm.

Kā LNT Ziņas informēja Rīgas domē, – neviens cents šobrīd samaksāts nav, jo īpašnieki tiem piemērotās sankcijas apstrīdējuši tiesā. Vēlmi sadarboties, proti, ēku tiešām atjaunot, šobrīd pauž viens no diviem grausta īpašniekiem – Igaunijas pilsonis Tomass Tols.

Visticamāk, igaunis turpmāk darbosies viens. Iepriekš Rīgas domē prezentētā vīzija paredzēja, ka ēkā tiks projektēti 20 līdz 50 kvadrātmetrus plaši dzīvokļi.

“Šobrīd pēc jauna līguma parakstīšanas termiņš ir šā gada oktobris. Tātad mums ir informācija, ka Tomass Tols apņēmies viens pats projektu izstrādāt un novadīt līdz galam,” informē Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR).

Cik ilgi varētu ilgt tiesvedība par uzlikto sodu, šobrīd nav zināms. Sods par domes lēmuma neizpildi tiks piemērots arī jaunajam ēkas īpašniekam. Tas tiek piemērots reizi divās nedēļās.