Šodien visā pasaulē – Starptautiskā brīvprātīgo diena

Komentāri

Cilvēkiem, kuri citiem palīdz un dara to bez atlīdzības šodien īpaša diena. Pasaulē tiek atzīmēta starptautiskā brīvprātīgo diena! Nolūkā sakārtot šo jomu, Latvijā šobrīd radīta īpaša platforma, kur satiekas tie, kam ir nepieciešama palīdzība, un tie, kas palīdzību brīvprātīgi gatavi sniegt.

Jānis Zīlens ikdienā vada reklāmas aģentūru un audzina divus bērnus. Palīdzēt kā brīvprātīgais Vecāku mājā viņš sācis šā gada februārī. Šeit mammas un tēti atrod palīdzīgu roku un atbalstu, kamēr viņu bērni turpina ārstēšanos Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas nodaļās. Jānis ir viens no retajiem Vecāku mājas brīvprātīgajiem vīriešiem, tāpēc uz viņa pleciem ir arī saimniecisko darbu veikšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Jānis Zīlens, brīvprātīgais Vecāku mājā

Mums kā vīriešu pārstāvjiem uzgūlās vēl saimnieciskie darbi – spuldzītes, tehniskie jautājumi, aizsērējusi izlietne vai duša. Vai arī, piemēram, visām gultām kājas pieskrūvēt.

Motivācija būt brīvprātīgajam katram ir sava. Laura Bičkovska savu vēlmi palīdzēt Vecāku mājā skaidro ar izdegšanas sindromu darbā. Pateicoties brīvprātīgajam darbam, viņa spējusi atrast iekšējo līdzsvaru un laimes atslēgu: jo vairāk emociju dot citiem, jo vairāk prieka nāk atpakaļ.

Vecāku mājas vadītāja Ilze Jozēna stāsta, ka jo vairāk vecāku vēršas šeit pēc palīdzības, jo vairāk brīvprātīgie ir nepieciešami. Katru mēnesi šeit darbojas apmēram 40-50 brīvprātīgie darbinieki, un katrs no viņiem Vecāku mājā vidēji darbojas apmēram gadu vai pusotru. Lai pievienotos viņu pulkam, ir jāaizpilda anketa, īpašu uzmanību pievēršot savu motivāciju skaidrojumam.

Ilze Jozēna, Vecāku mājas vadītāja

Šī vide ir emocionāli bagāta, ne vienmēr smaga, bet ar emocijām pārbagāta. Tas nozīmē, ka brīvprātīgie darbinieki nereti izsmeļ sevi emocionāli un ar to arī ir jārēķinās brīvprātīgajā darbā.

Lai turpmāk darba organizatoriem būtu vieglāk atrast brīvprātīgos, savukārt brīvprātīgajiem būtu vairāk informācijas par palīdzības iespējām, Nodarbinātības valsts aģentūrā tika izveidota speciālā platforma “Brīvprātīgie.lv”. Šajā mājaslapā brīvprātīgā darba organizatori visā valstī varēs izziņot par savām darba vietām, savukārt brīvprātīgajiem būs iespēja pieteikt savu kandidatūru brīvprātīgajam darbam. Jaunās informācijas sistēmas vadītājs Ints Teterovskis norāda, ka šobrīd mājaslapā ir pieteikušās 20 organizācijas, savukārt sadarbības partneri, kas ir kā starpnieki starp brīvprātīgajiem un darba organizatoriem, pagaidām atrodas tikai sešos novados.

Lai veicinātu brīvprātīgo kustību Latvijā, 3. decembrī jau trešo reizi tika piešķirts “Gada brīvprātīgā” apbalvojums. Šogad to saņēma seši brīvprātīgie, jaunākajam no viņiem ir 16 gadu, savukārt vecākajam – 80. Tas nozīmē vien to, ka brīvprātīgajam darbam vecuma ierobežojumu nepastāv.

Video

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl