Šodien var kļūt vēl karstāks; temperatūra var sasniegt +37 grādus

Komentāri

Šodien daudzviet Latvijā varētu tikt pie jauniem karstuma rekordiem, LNT raidījumā “900 sekundes” atzina sinoptiķe Laura Krūmiņa.

Aizvadītajā svētdienā Latvijā tika fiksēts jauns karstuma rekords, Ventspilī gaisa temperatūrai sasniedzot +36,7 grādu atzīmi, un šī temperatūra kļuvusi pagaidām par visu laiku augstāko reģistrēto gaisa temperatūru Latvijas novērojumu vēsturē.  Kā LNT “900 sekundēm” atzina L .Krūmiņa, aizvadītajā nedēļas nogalē gaisa temperatūra bija augstāka par +35 grādiem arī, piemēram, Pāvilostā, Rucavā un Dobelē. 3.augusta maksimālās gaisa temperatūras rekordi svētdien tika pārspēti Liepājā un Ventspilī, kurās attiecīgi plkst. 12 gaiss iesilis līdz plus 31,3 grādiem un plus 30,6 grādiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sinoptiķe Laura Krūmiņa:

Vēsāk varētu kļūt nedēļas otrajā pusē, tomēr gaisa temperatūras stabiņš daudzviet Latvijas teritorijā nenoslīdēs zem +30 grādu atzīmes.

Līdz šim augstākā gaisa temperatūra bija reģistrēta 1943. gada 4. augustā Daugavpilī, kad gaiss bija iesilis līdz +36,4 grādiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl