Komentāri

Šodien Ministru kabinetā gaidāma izšķirošā cīņa par to, vai realizēt gadsimta darījumu – apvienot valstij daļēji piederošos telekomunikāciju uzņēmumus Lattelecom un LMT.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens uzskata, ka konsolidācija valstij un uzņēmumu klientiem nav izdevīga, un rosinās valdību saglabāt esošo situāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arvils Ašeradens

Ja mēs apvienojam šos te divus uzņēmumus, kuriem ir ievērojama tirgus daļa, mēs iegūstam konkurences situāciju, kurā pēc būtības pārējiem uzņēmumiem īsti vairs nav jēgas konkurēt.

 

Pozīciju atbalsta Vienotības un Nacionālas apvienības ministri, tikmēr Zaļo un zemnieku savienība pārstāvji uzstāj uz neatkarīgu ekspertu piesaisti. Šādā gadījumā neskaidrība saglabāsies vēl pāris mēnešus.

LMT un Lattelecom nākotnes jautājums ir tik jūtīgs, ka politiķi to jau izskata nu jau pusgadu, kopš zviedru akcionārs TeliaSonera lūdza valdībai atklāt, kādu abu uzņēmumu nākotnes stratēģiju tā redz. Pēc sīvām aizkulišu cīņām valdība šodien mēģinās savu pozīciju formulēt. Atbildīgā Ekonomikas ministrija uzskata, ka esoša situācija ir optimāla, tāpēc rosinās zviedriem sūtīt atteikuma vēstuli. Tāpat arī Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama akcentē, ka patērētāju interesēs šāds darījums viennozīmīgi nebūtu.

Kā liecina ministru aptauja pirms izšķirošās sēdes, vairums ir noskaņoti Ekonomikas ministrijas pozīciju atbalstīt.

Jānis Reirs, Labklājības ministrs

Pašreizējā situācijā nav jāveic apvienošana.

Kārlis Šadurskis, IZM ministrs

Kā mēdz teikt tautas valodā, labāks ir lielākais pretinieks labam. Es domāju, ka pašreizējais risinājums ir adekvāts, tas, ko Ekonomikas ministrija piedāvā.

 

Vienīgie, kas joprojām šaubās, ir Zaļo un zemnieku savienības ministri. Esot bažas, ka, turpinoties LMT un Lattelecom konkurencei, mazināsies to vērtība.

Uldis Augulis, satiksmes ministrs

Man liekas, ka vajadzētu, iespējams, kādu ārējo ekspertu, kas no malas paskatās, kas tiešām ir šo elektronisko saziņas līdzekļu vērtētāji un kas ir profesionāļi, lai to var izdarīt.

Šaubīgs kļuvis arī premjers Māris Kučinksis, kurš vēl nesen bija pret apvienošanu.

Māris Kučinskis, Ministru prezidents

Skatāmies, vai esam gatavi pielikt punktu, vai ir vajadzīgi vēl papildu jautājumi.

Pagaidām grūti prognozēt, kura pozīcija gūs virsroku. Intereses abu kompāniju vadībā kardināli atšķiras un uz politiķiem tiek izdarīts liels spiediens. Taču, ja darījums notiks, tā mērogs pārspēs visu, kas pieredzēts privatizācijas laikos.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl