Komentāri
Šodien netālu no Latvijas ūdeņiem konstatēts kārtējais Krievijas lidaparāts
FOTO: SCANPIX

NATO patruļlidmašīnas šodien virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas identificējušas degvielas uzpildes lidmašīnu Il-78, informē Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Lidmašīna konstatēta dienu pēc tam, kad aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) tikās ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandu Vešņakovu, lai pārrunātu pastiprinātās Krievijas militārās aktivitātes Latvijas pierobežā. Pēdējo reizi Krievijas bruņoto spēku lidmašīna Latvijas tuvumā manīta 23.janvārī, kad tika konstatēta radioelektroniskās izlūkošanas lidmašīna Il-20.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā ziņots, vakar tiekoties ar aizsardzības ministru, Krievijas vēstnieks Latvijā apgalvoja, ka Krievija neapdraud savu kaimiņvalstu drošību. Viņš sacīja, ka visi Krievijas gaisa spēku lidojumi un karakuģu kustības tiek veiktas stingrā saskaņā ar starptautiskajām tiesību normām. Turklāt Krievijas bruņoto spēku manevri tiekot veikti pārredzami saskaņā ar starptautiskajiem nolīgumiem un noteikumiem, liecina Krievijas vēstniecības Latvijā oficiālais paziņojums.

Pērn Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas un kuģi Latvijas robežai pietuvojušies vairāk nekā 250 reizes. Bruņotie spēki bija identificējuši vairāk nekā 200 lidojumus, kā arī 50 gadījumus, kad Krievijas kuģi ir pietuvojušies Latvijas jūras robežai.

Šā gada sākumā Krievijas lidmašīnu tuvošanās Latvijas ārējai robežai bija pieklususi, taču jau janvāra vidū tika konstatēts, iespējams, pirmais Krievijas lidaparāts šogad. Toreiz tika pamanīta degvielas uzpildes lidmašīna. Savukārt 23.janvārī tika konstatēta lidmašīna Il-20.

Krievijas lidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas galvenokārt pārvietojas bez ieslēgta automātiskā atbildētāja, bez lidojuma plāna un neatbild uz civilās gaisa telpas kontroles radiosakariem, tādējādi radot apdraudējumu civilās aviācijas gaisa kuģu satiksmei.

Atbilstoši NATO sniegtajai informācijai kopš pagājušā gada septembra sākuma četru NATO dalībvalstu, kas piedalās gaisa telpas patrulēšanas operācijā virs Baltijas valstīm, lidmašīnas ir pacēlušās gaisā vairāk nekā 30 reižu, lai veiktu kaujas lidojumus alianses robežas tuvumā neatpazītu gaisa kuģu vizuālai identificēšanai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl