23 komentāri

Lai cīnītos ar negodprātīgiem autovadītājiem, kuri savas automašīnas izvēlas reģistrēt ārvalstīs, Latvijā kopš gada sākuma ir spēkā likuma grozījumi, kas šiem autovadītājiem paredz augstas ceļa nodevas. Turklāt izrādās, ka policija jaunā likuma ievērošanu stingri kontrolē.

Elīna strādā ārzemēs, viņai ir ārzemēs reģistrēta automašīna, ar kuru Elīna arī pārvietojas, atrodoties Latvijā. Par katru šeit braukto dienu viņai jāmaksā nodoklis – to paredz kopš jaunā gada spēkā esošā kārtība. Elīna to uzskata par netaisnīgu un pauž uzskatu, ka tas nekādā veidā nepadara Latviju dzīvošanai tīkamu tiem, kuri krīzes laikā aizbraukuši peļņā uz ārzemēm.

 

Elīna

Es, Latvijas pilsone, kura ir deklarēta šeit, bet strādājoša ārzemēs, uzskatu, ka tas nav pareizi. Man ir jāmaksā 10 eiro dienā un 1000 eiro gadā. Es uzskatu, ka valdībai būtu jāpārskata šis pieņemtais likums un jācenšas nākt pretī Latvijas iedzīvotājiem, jo es esmu pārliecināta, ka es neesmu vienīgā tāda.

Kopš gada sākuma ieviestās likuma izmaiņas raisījušas sašutumu ārvalstīs reģistrēto automašīnu īpašnieku vidū. Mūsu valstī deklarētām personām, kas piedalās ceļu satiksmē ar šādiem transportlīdzekļiem jāmaksā prāvs ceļa nodoklis vai liels naudas sods. Kopš gada sākuma par šādiem pārkāpumiem sodītas jau vairāk nekā 140 personas.

Par ārvalstīs reģistrētas automašīnas izmantošanu Latvijā ekspluatācijas nodoklis svārstās robežās no 10 eiro par dienu līdz tūkstotim eiro gadā. Policija atzīst, ka šo prasību ievērošanu stingri kontrolē.

 

Normunds Krapsis

Normunds Krapsis
Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Uz doto brīdi, gandrīz vairāk nekā četru mēnešu laikā, kopš stājušies spēkā grozījumi likumdošanā. Valsts policija ir sastādījusi 145 protokolus un piemērots nedaudz vairāk kā 23 000 soda naudas. Personai, ja nav nomaksāts transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis sods, ir no 150  līdz 400 eiro.

 

 

Šāda kārtība tika ieviesta, lai izskaustu praksi, kad autovadītāji, reģistrējot automašīnu ārvalstīs, apiet Latvijas nodokļu sistēmu. Satiksmes ministrijā uzsver, ka nodoklis jāmaksā arī tad, ja, strādājot ārzemēs, deklarētā dzīvesvieta ir palikusi Latvijā un uz šejieni atbrauc tikai atvaļinājumā.

Valsts policijā atzīst, ka bargās soda naudas būtiski mazinājušas ārvalstīs reģistrēto automašīnu skaitu uz Latvijas ceļiem.

Ieņēmumi no ārvalstīs reģistrētu transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa šā gada budžeta plānoti 6,4 miljonu eiro apmērā.

Tikmēr Saeimā tiek izskatītas iedzīvotāju parakstītas iniciatīvas –  atcelt pastāvošo ceļa nodokļa iekasēšanas modeli un līdzīgi kā kaimiņvalstīs,  Lietuvā un Igaunijā to piemērot degvielas cenām un tehnisko apskati veikt reizi divos gados.

Tiesa, kamēr šie ierosinājumi tiek izskatīti, automašīnu īpašniekiem jāizvērtē – pārreģistrēt savu auto Latvijā vai maksāt bargus sodus.

TOP komentāri

 • Kristofers
  +9 +9 0

  Kristofers

  Labāk atrisimiet problēmu kāpēc daudzi tā dara, es dažreiz galīgi nesaprotu valdības lēmumus
 • Sandra

  Sandra

  Kauna nav nemaz! Ministri un deputati un visas valsts amatpersonas naudu grudis savas kabatas, lai jau sev varetu nopirkt sev pedeja gada izlaiduma Ferrari, Mercedes S class vai Lamborghini, bet mes labi pat ja arzemes dzivojot varam sev atlauties labi ja maximums 2007-2010.gada masinu, cits maksajot nenormalos majokla kreditus Latvija, nevar atlauties pat tadas un brauc ar vecakam masinam un jau ta maksa cela nodokli un nodevas taja valsti kura dzivo un tagad atbraucot ciemos pie radiem vel seit jasamaksa visadi nodokli un nodevas lai jau tie deputati un visi austaksedosie varetu sev makus vel pilnakus piebazt!!! Ka tik neparplist tie maki no tas naudas kaudzes. Tada sajuta, ka mes stradajot arpus Lv teritorijas pelnam baigos tukstosus ko tik atbraucot uz Latviju varetu tik izmest ta vieta, lai labak savam bernam kautko nopirktu. Pedejie mesli un naudas pleseji. Par berniem padomatu labak ka viniem palidzet izglitoties, izdzivot, dzivot sava valsti, lai nav jābrauc prom, bet vini to vien dara, lai mes neviens un Nekad neatgrieztos! Es jau nu noteikti uz to dzivo kapsetu nekad neatgriezīšos!!!! Nabaga cilveki. Pretiga valdiba!!!! Visi jau gandriz ir prom un pat tiem liedz to iespeju apciemot vecakus, vecvecakus vai radus un draugus! Pretigi vienkarsi!!!!!
 • nu ja
  +6 +6 0

  nu ja

  Tiem resniem cuka vienmer ir par maz
  ieasku visiem mukt no šis valsts jo atrak jo labak . nekas labs te nesagaida

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl