Soctīklos vētru izsaucis labklājības ministres Petravičas ieraksts par smagi slimu bērnu dzīvi aprūpes centros

Emocionāla viedokļu apmaiņa sociālajos tīklos šonedēļ izraisījās par smagi slimu bērnu atrašanos sociālās aprūpes centros. Labklājības ministre Ramona Petraviča saņēma asu kritiku par atteikšanos no iepriekš uzstādītā valsts mērķa – Latviju bez bērnu namiem un iespēju katram bērnam augt ģimenē. Tomēr ministre neatsakās no sava redzējuma.

Atpakaļ uz rakstu

21 komentārs

 • Es esmu

  Es esmu

  Ja valsts parūpētos, par ģimenēm, kurās aug šādi smagi slimi bērni, tad viņi augtu ģimenēs. Vecākiem nav nekādu sociālo garantiju rūpējoties mājās par šādiem bērniem, tiem kam nepieciešama 24/7aprūpe vecāki ir spiesti būt mājās visu laiku un nevar iet strādāt, pabalsti ir smieklīgi, par tiem izdzīvot, nomaksāt komunālos, sagādāt pamperus, medikamentus un visus nepieciešamos aprūpes līdzekļus, mīnusā tūkstotis un vēl, kā lai viņi parūpējās par savu atvasīti, kurā ir ienākusi ģimenē tik smagi slima?! Neviens nav pasargāts no tā,jo arī ikdienā notiek negadījumi, kas noved pie smagām slimībām, traumām.
  Alekša Turīnā, tas, ka Tu esi bez smadzenēm radusies, Tev nav tiesību kādam, ko pārmest, jo Tu nezini katrā stāstu, tādēļ piever savu netīro muti!
  Kas attiecas uz ministri beidzat grūst naudu institūcijās, maksājiet ģimenēm, kurās ir šie bērni un tad aprūpes nami varbūt arī izzudīs, jo ģimenēm būs līdzekļi, pašiem rūpēties un uzņemties visu atbildību, gan aukles algot, gan visām ērtībām pietiks, lai tāds bērns dzīvotu savā, nevis svešā ģimenē!!!
 • Aleksa Tutina

  Aleksa Tutina

  Kāpēc jādzemdē smagi slimi bērni
  Ja grūtniecības periodā jau nosaka ka būs slims bērns ar neārstējamu slimību ?
 • Regina Markevica

  Regina Markevica

  Ministres k-dze,vajag loģiski pieet pensiju jautājumam.Es tagad sapratu , priekš kam es vispār maksāju nodokļus, nostrādāju 40 gadus,pensijā aizgāju 2012g.,pensija 300€,tikpat saņems arī visādi dzērāji, nomainītas, kuri nav strādājuši, dzīvojuši uz visādiem pabalstiem
 • Antra Martinjekaba

  Antra Martinjekaba

  Ko tad šie tik pareizie un sašutušie paši neadoptē? Uz priekšu....Ministre jau neliedz, vienkārši viņa saka patiesïbu, un nav ko visu pārvērst naidā.
 • Ilva Sporne
  +10 +10 0

  Ilva Sporne

  Tūlīt dabūšu rējienu! Bet man viñai ir jāpiekrīt! Nu neviens neadoptēs šos bērnus, diemžēl! Kā jau ministre sacīja, visās valstīs ir šādi aprūpes centri! Jā, 100% vajag sakārtot bērnu namu jautājumu! Bet kaut viens kurš apsaukā ministri ir gatavs savā gimenē uzñemt šos cilvēkus! Rakstu vajag izlasīt pirms rakstīt komentāru!
  Par visiem 100 piekrītu, ka būtu jāatbalsta gimenes, kurās aug slimi bērniñi, jo neviens nespēs šo bērnu mīlēt vairāk, kā vecāki! Es łoti labprāt no saviem ienākumiem maksātu šādu nodokli gimenēm ar slimiem bērniem! Lai tikai šīm gimenēm būtu cilvēcīga dzīve un bērniem vecāki!
  • Romāns Matiišins

   Romāns Matiišins

   Ilva Sporne protams, ka ir jāatbalsta. Bet vai tam ir jābūt šādai pieejai. Cilvēki individuāli atbalsta dažādas akcinas palīdzot ğimenēm un ziedojot. Un tas ir lieliski, un katrs veic šo ziedojumu atsaucoties uz sava maka biezumu. Tgd valsts kārtējo savu pienākumu vēlās nogrūst uz katru iedzīvotāju. Vai tas ir pareizi? Man ļoti gribās zināt, vai šai valstij ir kāds pienākums, kas rada to, ka valstij rūp valsts labklājība, tauta, karogs.... Šķiet valsts pienākums ir uzlikt par piwnākumu katram nodokļu maksātājam rūpēties par ik katru, aizmirstot sevi un savējos. Normālas valstis uzskata par savu pienākumu rūpēties un palīdzēt šim ğimenēm un bērniem ar ekstra soc.paketi, kurā ir katra iedzīvotāja nodokļos iemaksāta nauda. Šai kundzei pašai ir nepieciešama palīdzība.... Neesmu ārsts un ar diagnozes izteikšanu nenodarbošos. Bet tur ir jābūt īpašam saturam, lai iknedēļu nāktu ar fenomenālām idejām. Petraviča un šī kundze ir it kā vienā siltumnīcā audzētas. Nu neesmu es no viņam dzirdējis nevienu priekšlikumu, kas būtu vērsts uz tautas un valsts interesēm.....
  • Baiba Sūna

   Baiba Sūna

   Es ari piekritu.Tik loti slimi berni atnem bernibu ari parejiem berniem gimene.Un majas biezi nav tadas iespejas,lai aprupetu gulosu,neko nesaprotosu bernu,ja nu vel mazinu,bet pusaudzi,kuru nepacelsi.Atstat iestade nenozime atteikties.Var iet ciemos kaut katru dienu,milet un rupeties,bet dzivot ari savu dzivi!Un uz rejieniem,kas tagad sekos,es neatbildesu!
  • Alise Andrejeva

   Alise Andrejeva

   Romāns Matiišins es arī pirmo reizi mūžā dzirdu kkādus murgus par "nodokli bērniem ar invaliditāti"
   Valstij ir pienākums rūpēties par tās iedzīvotājiem un nevienai valstij nav tādu brīnumainu nodokļu kā mums, bet tai pašā laikā viņi spēj gan normālus pabalstus izmaksāt, gan skolu, bērnudārzu, slimnīcu utt utt jautājumus sakārtot.
   Varbūt vēl lai ievieš" skolnieku nodokli" un katrs vecāks par savu bērnu maksās, lai var skolotājiem algu izmaksāt?
  • Ilva Sporne

   Ilva Sporne

   Алиса Андреева
   Tāda nodokła nav un, visticamāk, nebūs! To rakstīju es, ka es būtu pilnīgi ar mieru, tādu maksāt! Un valsts, Alise, esam mēs! Bez mūsu naudas nekas nenotiek! Mēs maksājam par visu ar saviem nodokłiem!
  • Alise Andrejeva

   Alise Andrejeva

   Ilva Sporne tieši tā, mēs jau maksājam par visu ar saviem nodokļiem un neuzskatu, ka mums to ir par maz. Esam jau topa augšgalā ar superīgo nodokļu sistēmu
 • Kaspars Kantiks
 • Mans vārds

  Mans vārds

  Varbut atdot zviedru kanibāliem vini jau gatavojās legalizēt kanibalismu bet legalizet var tikai to kas jau notiek nelegali !
 • Werrtyu Sgfjgkhl

  Werrtyu Sgfjgkhl

  Vai tiešām Latvijā trūkst gudru, inteliģentu cilveku ministru amatiem? Petraševiču nevar tuvuma laist jebkuram amatam. Kauns un negods.
  • Dac
  • Arī

   Arī

   Laikam jau Esterei kremt,ka ministre uzslavēja aprūpes iestādi,kur darbinieki labi strādā,un pret bērniem izturās mīļi, ar atbildības sajūtu! Citādi tik uzbrūkošs raksts ministrei nebūtu tapis!
 • ome

  ome

  Lasot 'so rakstu mati ce'las st'avus past'av ta'cu aborti padom'ajiet kam b'us vajadz'igi gar'igi un fiziski slimi b'erni kas ir l'idz'igi d'arze'niem kad j'us nomirsiet skarbi bet patiesi
  • Mamma

   Mamma

   Šādi bērni dzimst arī normālās grūtniecībās. Dzemdību traumu rezultātā. Kādi aborti??? No tā nav pasargāts neviens
  • Lotosa zieds

   Lotosa zieds

   Man šķiet,ka jums pašai ir garīga rakstura problēmas. Kādi aborti? Jums šķiet,ka kāds zin pie kā novedīs katras dzemdības? Pārsvarā par to,ka kaut kas nav kārtībā ar bērnu konstatē pēc dzemdībām.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!