Soctīklos “cepiens” par vēlmi ierobežot skrejriteņu pārvietošanos līdz gājēju pastaigas ātrumam – 6 km/h

9 komentāri
Soctīklos “cepiens” par vēlmi ierobežot skrejriteņu pārvietošanos līdz gājēju pastaigas ātrumam – 6 km/h
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Sociālajos tīklos karstas diskusijas izsaukusi Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) iecere būtiski ierobežot elektrisko skūteru jeb skrejriteņu maksimālo braukšanas ātrumu līdz 6 km/h pa ietvi, lai netraucētu gājējiem.

Jāpiebilst, ka cilvēka iešanas vidējais ātrums ir 4-6 km/h, līdz ar to jau no nākamās sezonas ar skrejriteņiem pa ietvi, bet atsevišķos gadījumos, arī izbraucot uz brauktuves, nedrīkstēs pārvietoties ātrāk kā gājēji, TV3 Ziņas informēja CSDD sabiedrisko attiecību speciālists Rolands Rumba.

Šobrīd tiek domāts, ka maksimālais braukšanas ātrums elektriskajiem skūteriem nedrīkstētu būt lielāks par 20 km/h. Elektriskajiem skūteriem būtu atļauts primāri pārvietoties pa velosipēdiem domāto infrastruktūru. Savukārt, kur tās nav – pa ietvi, netraucējot gājējus ar ātrumu, kas nav lielāks par 6 km/h.

“Visas idejas tiks nodotas sabiedrības izvērtēšanai un apspriešanai, un, pēc mūsu aprēķiniem, jaunais elektrisko skūteru regulējums varētu būt gatavs uz nākamo sezonu, ” piebilda Rumba.

Priekšlikums sociālajā vietnē “Twitter” izsaucis karstas diskusijas, vairums komentētāju par ieceri ironizē, uzskatot, ka tik strauja ātruma ierobežošana skrejriteņu izmantošanu padarītu bezjēdzīgu.

Tā aizsardzības ministrs Artis Pabriks piesardzīgi prognozē, ka būs jāpērk skrejriteņu radari.