Sociālos tīklus un medijus pārpludina EP kandidātu reklāmas; dažas pamatīgi nokaitinājušas iedzīvotājus

1 komentārs

Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu kampaņa šobrīd rit pilnā sparā – gan mediji, gan sociālie tīkli ir pārpludināti ar vēlēšanu reklāmām. Izdoma Eiroparlamenta kandidātus vedusi visdažādākajos virzienos. Dažas reklamēšanās metodes arī izpelnījušās policijas uzmanību.

Piemēram, viens video, kas parādījies sociālajos tīklos, pamatīgi sadusmojis daudzus iedzīvotājus. EP deputāta amata kandidāts Juris Žuravļovs (“Jaunā Saskaņa”) aizmirsis izdzēst klipa filmēšanas neveiksmīgos kadrus, piemēram, iestrēdzis automāts. Izskanējuši minējumi, ka video ir lēts pakaļdarinājums nu jau tagadējā Ukrainas prezidenta Zelenska video skečam, kur viņš ar automātu apšauj politiķus.

Uz notikušo reaģējusi Valsts policija, kas sociālo tīklu lietotājiem skaidro, ka lieta nodota izvērtēšanai kolēģiem. Valsts drošības dienests skaidro, ka šādu gadījumu izvērtēšana ir Valsts policijas kompetencē, tāpēc VDD no komentāriem atturēsies, vien raksturo situāciju kopumā.

“Šobrīd nav informācija par tiešiem un sistemātiskiem ārvalstu centieniem ietekmēt Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi Latvijā. Tāpat mūsu rīcībā nav informācijas par iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem vai gatavošanos šādām darbībām. Vienlaikus Valsts drošības dienests ir uzsācis un turpina informācijas pārbaudi saistībā ar nesaņemtajiem Eiropas Parlamenta vēlēšanu paziņojumiem,” minēts VDD paziņojumā.

Asa sabiedrības reakcija uz radio dzirdamajām “Saskaņas” reklāmām, kurās skaidrots, ka partija saņem uzbrukumus tikai tāpēc, ka mēģina samierināt latviešus ar krieviem. Pretrunīgu reakciju radījusi arī nacionāļu kandidāta Edvīna Šnores reklāma, kurā viņš biedē, ka imigrantu iebraukšana ir Eiropas kolektīvā pašnāvība.

Savdabīgu piegājienu sevis reklamēšanai izvēlējusies “KPV LV” kandidāte Beata Jonite – viņas klipā veca birokrāta lomā iejuties “KPV LV” Saeimas deputāts Ivars Puga. Savukārt “Jaunā Vienotība” reklamē Valdi Dombrovski, publicējot viņa dubultportretu – mūsdienu variantu, un 1995. gada foto, kur Dombrovski grūti atpazīt.