Komentāri

Nesaudzīgu kritiku valdībā atbalstītajam nākamā gada budžeta projektam velta sociālie partneri. Skolotāji un mediķi, kuriem krīzes laikā tika atņemts visvairāk, turpināšot krist aizvien dziļāk bedrē. Turklāt arī pamatu solītajam ekonomiskajam izrāvienam  saskatīt nevarot. 

Veselības nozare tiek aizlaista pa skuju taku, pedagogi no visas Latvijas pulcēsies piketā, sociālā nevienlīdzība tikai augs, tādā noskaņojumā valdībā atbalstīto nākamā gada budžeta projektu sagaida sociālie partneri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kaut iluzoras tomēr cerības tiek liktas uz Saeimu. Veselībai pienāktos prasītie 109, nevis piešķirtie 30 miljoni eiro, saka mediķu pārstāvis.

Kamēr ārsti par protesta akcijām lems pēc budžeta galīgās pieņemšanas, jau ceturtdien pie parlamenta piketēs skolotāji. Viņi prasa nākamā gada budžetā 12 miljonus eiro, lai sāktu ieviest jauno pedagogu atalgojuma modeli.

Pedagogi piketam sagatavojuši sarakstu ar priekšvēlēšanu solījumiem, zem kuriem likti Saeimā ievēlēto politisko spēku līderu paraksti, taču tagad tie esot lauzti.

Priekšvēlēšanu solījumi netiekot pildīti arī attiecībā uz sociālās nevienlīdzības mazināšanu.

Sociālie partneri pozitīvi vērtē pildīto solījumu mazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli. Tomēr problēmu esot daudz vairāk. Nākamā gada budžets pat tiek salīdzināts ar kāzu auto, kuram nopakaļus velkas konservu bundžas.

Lai arī valdībā budžeta projekts pieņemts raiti, tam daudz lielāki pārbaudījumi tiek solīti Saeimā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl