Sociālās mājas celtniecību Bolderājā aizkavē nejauši atrasta padomju armijas munīcijas noliktava

1 komentārs
Sociālās mājas celtniecību Bolderājā aizkavē nejauši atrasta padomju armijas munīcijas noliktava

Rīgā top divi daudzmiljonu projekti, par kuriem šonedēļ speciāli sprieda Pilsētas īpašuma komitejā. Bolderājā par 11 miljoniem top sociālās mājas, bet būvdarbus krietni aizkavējuši izrakumu laikā atrastā padomju armijas munīcijas noliktava. Savukārt uzņēmums “Rīgas meži” no pašvaldības uz 30 gadiem pārņems zemesgabalu Mežaparkā, kur par vismaz pieciem miljoniem taps “gaisa pastaigu taka”.

Mīnu atrašana bija nepatīkams pārsteigums SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” vadībai. Sprāgstvielas atklātas vietā, kur bija iecerēts būvēt vērienīgu sociālā centru, kopumā projekts lēšamas uz 11 miljoniem. Visu grunti nācās pārsijāt, un šis process notiek pat tagad.

“Kad pārcēlām uz blakus zemes gabalu, izrakumu rezultātā konstatējām, ka zem šī zemes gabala atradusies būtiska armijas noliktava. Ar ievērojamu sprāgstvielu daudzumu! Armija trīs reizes izveda policijas pavadībā sprāgstvielu krājumus, neviens nebija rēķinājies, ka kas tāds ir iespējams,” norāda SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” vadītāja Inga Cerbule.

Ja blakus šai vietai savulaik bija atrastas cara laika noliktavas, tad padomju laika mīnu krātuves visiem bijušas kā liels pārsteigums, taču dome deva zaļo gaismu plānu pārbīdīšanai kopējās drošības dēļ. Socmāju kompleksā būs arī medicīnas centrs un moderni dzīvokļi bāreņiem.

Tikmēr vērienīgs projekts gaidāms Mežaparkā. Lai nodrošinātu skatu torņa un pastaigu takas koku galotnēs būvniecību Mežaparkā, Rīgas dome teritorijas apsaimniekotājiem – SIA “Rīgas meži” – nodos zemi 10 775 kvadrātmetru platībā uz 30 gadiem. Iespēja pamatīgi nopelnīt būs arī privātuzņēmējiem.

“Attiecībā uz torņa operatora funkcijām – jautājums tiks lemts kādā no sēdēm. Iespējams, lai izvairītos no pašvaldībai neraksturīgām funkcijām, tas tikt nodots privātās rokās. Materiāli būs pietuvināti dabai, no koka, izņemot tās detaļas, kas drošības dēļ ar lielāku noslodzi būs no tērauda. Neviens koks šā projekta dēļ Mežaparkā izcirsts netiks,” saka “Rīgas mežu” valdes loceklis Edgars Vaikulis.

Uzņēmuma aplēses liecina, ka torņa un pastaigu takas izveide varētu izmaksāt aptuveni piecus miljonus eiro, taču konkrētas izmaksas būs zināmas tikai pēc projektēšanas un būvniecības iepirkumu noslēgšanas.