Sociālās aprūpes centros atsākas kanisterapija

0 Komentāru

Sociālās aprūpes centrā “Zemgale” Ozolnieku novadā atsākusies kanisterapija. Suņu terapija uz pusgadu tika pārtraukta pandēmijas ierobežojumu dēļ, stāsta raidījums ”900 sekundes”.

Sen neredzētos četrkājainos draugus vecie ļaudis sagaidīja ar desām un cepumiem.

Trīs suņu meitenes – Pepija, Gesija un Aura – sociālās aprūpes centrā ir ļoti gaidītas viešņas. Daudziem klientiem kādreiz pašiem bija suņi, tāpēc atkal redzēšanās prieks daudzus sajūsmina līdz asarām.

”Mēs gaidām to dienu, jo šeit jau nav dzīvnieku. Tie dzīvnieki, kurus var paglaudīt. Viņi dod biostrāvu. Tu paglaudi, jūti enerģiju, pašam uzpildoties, jūti prieku. Tas ir ļoti vērtīgi,” skaidro SAC ”Zemgale” kliente Brigita.

”Jāmeklē desas gabals un jānāk ciemoties, satikties ar suņiem. Man pašam suns bija. Liels. Man patīk tādi lieli un pūkaini,” priecīgs ir klients Roberts.

Saimnieks tomēr lūdz dzīvniekus nebarot. Un ne tikai tāpēc, ka desas un saldumi suņiem nav veselīgi. Barošana var izjaukt kanisterapijas gaitu.

”Šad tad grēko, jā. Mēs lūdzam, lai to nedara. Jo bieži vien ir tā, ka omītes ēd konfektīti, sunītim iedod, sunītim tas nav veselīgi,” skaidro kanisterapijas suņu biedrības “Maigais suns” dibinātājs Viktors Mucenieks.

Kanisterapija pansionātā “Zemgale” notiek reizi mēnesī. Pagaidām gan tikai āra. Tāpat kā visas citas grupu nodarbības klientiem, arī radinieku apciemošanas.

”No maija, kad ir šie radinieku apciemojumi atļauti, bet arī šobrīd tas ir tikai un vienīgi āra telpās, jo iekštelpās mēs vēl joprojām nelaižam. Kad sāks darboties šie Covid-19 sertifikāti, arī būs nedaudz citādāk, mēs esam gatavi. Jautājums, cik viesu ir gatavi uzrādīt šos te sertifikātus,” stāsta SAC ”Zemgale” direktors Alvars Šteinbergs.

Sociālas aprūpes centra vadība cer, ka varbūt pēc mēneša četrkājainie terapeiti varēs apciemot arī gulošos klientus. Tāpat, kā tas notika agrāk, vēl pirms pandēmijas.

0 Komentāru