Sniegs nokusis, atkritumi palikuši… Iedzīvotājus aicina izmantot mobilo aplikāciju un ziņot par vides piemēslojumu

0 Komentāru

Pavasarī nokūstot sniegam, diemžēl pirmās ne vienmēr parādās sniegpulkstenītes – daudz biežāk redzami atkritumi. Valsts vides dienestā atgādina, ka ir iespēja ziņot par redzētu vides piemēslojumu ar mobilo aplikāciju.

Skārdenes, pudeles, plastmasas maisiņi – tas viss ir atrodams daudzās ceļmalās vai kādās citās vietās, kur atkritumiem nevajadzētu būt. Par katru lielāku atradumu ir iespēja ziņot ar aplikācijas “Vides SOS” starpniecību, atgādina Valsts vides dienestā (VVD).

“900 sekundes” uzgāja atkritumus teju Rīgas centrā, netālu no Ķīpsalas, tepat pāri kanālam ir izstāžu zāle – sētmalā ir šāda, milzīga kaudze ar tukšām alus pudelēm, būvgružiem un vēl dažādiem sīkākiem atkritumiem.

VVD pārstāve Maruta Bukleviča norāda, ka pavasaris jau ierasti ir aktīvākais mēnesis, kad pienāk jauni ziņojumi no iedzīvotājiem par atrastām piesārņojuma vietām: “Uz pavasari pieaug ziņojumu skaits, un, piemēram, nedēļas laikā esam saņēmuši 80 ziņojumus par dažāda veida nekārtībām.”

Iedzīvotāji dažkārt ir neapmierināti par to, ka atkritumi pēc ziņojuma sniegšanas tik un tā pārāk ilgi netiek savākti. Vides dienesta pārstāve norāda, ka viņi saņemto informāciju apkopo un nosūta tālāk piegružotās zemes īpašniekam, kuram dažkārt vajag vairāk laika, lai reaģētu. “Tas ir saistīts ar tiem resursiem, kas ir konkrētā īpašnieka rīcībā, iespējams, pašvaldībai vajag vairāk laika nekā dažas dienas,” skaidro Bukleviča.

Taču ir gadījumi, kur ir runa nevis par dienām vai mēnešiem, piemēram, šajā vietā Rīgā, Pārdaugavā, netālu no slavenās smaržu rūpnīcas ”Dzintars” jau ir izveidojusies nelegālā izgāztuve. Par šo vietu ir ziņots daudzkārt, bet atkritumi joprojām krājas.

Savukārt Tukumā ar nelegāli izgāzto atkritumu problēmu cīnās nevis ar sodiem vai iebiedēšanu, bet gan veidojot pavasara un rudens akcijas, kuru laikā iedzīvotājiem ir iespēja lielākos atkritumus izvest bez maksas. Pašvaldības pārstāvis norāda, ka šādas akcijas ļauj pat ietaupīt līdzekļus.

“Pieņemsim, šis dīvāns tiek izmests ārā kādā mežā, tāpat ir jāorganizē transports, tāpat cilvēki jāalgo, tas jau ir grūtāk pieejamās vietās,” norāda Tukuma novada domes komunālās nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis.

Arī Ventspilī pavasaros notiek atkritumu izvešanas akcija. Baterijas, akumulatori, dzīvsudraba termometri un citu bīstamo atkritumu bezmaksas savākšana. Savukārt šis video sociālajos tīklos nonācis no Talsiem, kur iedzīvotājs sašutis par milzīgo atkritumu kaudzi, kas jau ilgāku laiku nav izvesta. Iespējams, tos savāks šā pavasara Lielās talkas laikā, jau sākusies talkotāju reģistrēšanās.
0 Komentāru